בשבועות האחרונים שמענו לא פעם על מקרים מצערים הקשורים להתלקחות המכשיר הסלולרי, החל מגלקסי S3 שהתפוצץ, גלקסי S4 שעלה באש ועד לאייפון 5 שחישמל אישה למוות. כאמור, לפני כשבוע הרשת געשה עקב דיווחים על מכשיר גלקסי S3 שהתפוצץ בכיסה של פאני שלאטר, תושבת שוויץ. הפתיעה אשר נגרמה מהתנפחות ופיצוץ של סוללת המכשיר, גרם לפאני בת ה-18 לכוויות קשות מדרגה שלישית בירך וברגל הימנית, ואף לאיבוד תחושה ברגלה. בנוסף, הפיצוץ חשף את פני לחומרים כימיים מסוכנים הנמצאים בסוללות הליטיום, המשמשות את מרבית מכשירי הסלולר הקיימים כיום.

כצפוי, בעקבות התקרית סמסונג לקחו את המכשיר הפגוע לחקירה מפורטת על מנת לגלות את נסיבות הפיצוץ, ודוברת סמסונג שוויץ מסרה כי ברגע שיהיו תוצאות הן יפורסמו. השבוע (יום ה'), סמסונג שוויץ פרסמו את תוצאות החקירה ולדבריה, הסיבה לפיצוץ היא שהסוללה אשר הפעילה את המכשיר בעת הפיצוץ לא הייתה מקורית. "הבטריה שהייתה במכשיר לא סופקה או יוצרה על ידי סמסונג או על ידי חברה שמוסמכת על ידי סמסונג", כך אמר דובר סמסונג שוויץ לעיתון Le Matin.

כידוע, כאשר הסלולה המפעילה את המכשיר אינה מקורית, כלומר אינה יוצרה על ידי החברה אשר יצרה את המכשיר, ישנה סכנה תמידית מכיוון שאין לדעת איך הסוללה ואיכותה, וזה נכון גם למטען שאינו מקורי, ובמקרה זה, מאחר והסוללה שהייתה במכשיר לא הייתה מקורית, זה נראה לא סביר שהחברה הדרום-קוריאנית תחליט לשלם כרגע סכום כלשהו לפיצוי.

הדבר שהופך את תוצאות הבדיקה למעניינות אף יותר ומהווה בעיה עבור סמסונג, הוא העבודה שניתן לראות בתמונות של המכשיר כי הסוללה היא לכאורה של סמסונג, אולם לטענת החברה היא מזויפת. "הופתעתי והייתי בהלם כאשר סמסונג אמרו לי את החדשות מכיוון שעל הסוללה היה את הלוגו של החברה", אמרה פאני לאחר שקיבלה את התשובות. אם הסוללה אכן מזויפת, לסמסונג עלולה להיות בעיה גדולה עוד יותר מאחר שסוללות שכאלה ככל הנראה נמכרות בשווקים בעולם וגורמים להטעיית הלקוחות ולסיכון של המכשיר והמשתמש.

 

 • ליז

  ומה בקשר לסוללות אייפון?
  הרי אפל לא מייצרת את הסוללות אין לוגו
  על הסוללה
  איך אפשר לדעת מה חיקוי ומה לא

 • אהרון

  זה לגמרי אשמת סמונג, נכון שהם לא יכולים לדאוג שכל סוללה תהיה מקורית בכמשיר אבל הם לדוגמא יכולים לעשות מספר סידורי לכל סוללה ואתר שמאפשר לראות האם הסוללה שלך מקורית, במקרה של זיופים.

  • lolol22

   זה לא אשמת סמסונג.. זה אשמה של חברות הסלולר שהן כאלה חמדניות כמו סלקום, אורנג' ופלאפון.. יביאו לכם מכשירים מסין ותשלמו מחירים של אלוהים ישמור.. החמדנות תהרוג אותנו בסוף

  • ג.ד.

   א. אתה מניח שלסמסונג אין מספר סידורי על כל סוללה (יש).
   ב. מה מונע מיצרני סוללות מזויפות לחקות את המספר הסידורי?

   – ג.ד.

 • דן

  למה יש שם פייבר?

 • פיפוש

  זה מאוד מצער מה שקרה לבחורה ואני תמיד מזהיר אנשים שקונים סוללות חלופיות שלא יקלו ראש ויקנו רק סוללות מקוריות שיוצרו על ידי היצרן.
  גם הסוללה שאני קניתי הייתה עם לוגו של סמסונג, אך לאחר שימוש קצר שמתי לב שהסוללה פשוט קורסת כשהיא מגיעה ל50% ומתרוקנת בדקות בודדות. לאחר השוואה לסוללה המקורית הבחנתי כי הסוללה מזויפת. הרשת מלאה כאלה, לכן יש להזהר, להשתמש בסוללות מקוריות של היצרן, ומטען מקורי.