בתחילת השנה הנוכחית צצה באינטרנט רשימת העדכונים של מכשירי סמסונג לאנדרואיד 4.2.2 (וגם לאנדרואיד 5), ונוכחותו של הגלקסי S2, שנכון להיום הוא בן יותר משנתיים בשוק, נתנה לבעליו עוד סיבה לחייך;  ברשימה זו צוין כי המכשיר(יחד עם ה-Galaxy Note 1) צפוי לקבל עדכון לגרסת אנדרואיד הכי חדשה דאז, אנדרואיד 4.2.2 Jelly Bean. כעת מתברר, בהנחה שהדיווח של אתר הטכנולוגיה הגרמני Connect אמין ונכון, שהגקלסי 2 עלול לא לקבל את העדכון.

לפי אתר הטכנולוגיה הגרמני, סמסונג אכן תכננו לשדרג את הגלקסי S2 לאנדרואיד 4.2.2, אך "עקב בעיות התאמה עם ממשק ה-TouchWiz" התוכניות של סמסונג בוטלו, מה שאומר שהגלקסי S2 "יתקע" בגרסת אנדרואיד 4.1.2 לנצח. עובדה זו אינה מצערת עד כדי כך, מאחר ואחרי הכל אנדרואיד 4.2.2 אינה עדכון כזה גדול לעומת אנדרואיד 4.1.2, אך עדיין זה אומר כי סמסונג תחדל מלעדכן את המכשיר לגרסאות הבאות. בנוסף, בהתחשב בכך שה-Galaxy Note הראשון מגיע עם מפרט זהה למפרטו של הגלקסי S2, ישנה אפשרות סבירה שגם המכשיר הזה יישאר בגרסת אנדרואיד 4.1.2.

כזכור, זוהי אינה הפעם הראשונה שסמסונג מוותרת על עדכון עבור מכשיר דגל בשל טענות על בעיות עם ממשק ה-TouchWiz, ומקרה כזה קרה גם לפני שנה וחצי ועורר סערה גדולה כאשר סמסונג החליטה לא לעדכן את מכשיר הדגל הראשון של סמסונג בסדרת הגלקסי, ה-Galaxy S1, לגרסת האנדרואיד 4.0 Ice Cream Sandwich ולכן מכשיר זה נשאר מבחינת סמסונג בגרסת אנדרואיד 2.3 GingerBread. החלטה זו הגיעה עקב טענתה של סמסונג כי הגלקסי S1 לא פועל כראוי עם השינויים שה-TouchWiz החדש דורש.

בנוסף, Connect מאשרים כי גרסתו המשודרגת של ה-Galaxy S II, ה-Galaxy S II Plus, יקבל עדכון לגרסת 4.2.2. כמובן שבעלי הגלקסי S2 (ועימם בעלי שאר מכשירי האנדרואיד) לא צריכים להיכנס לפאניקה מהחלטות כאלו, מכיוון שמפתחי הרומים השונים עמלים רבות על מנת להביא לבעלי האנדרואיד את גרסאות האנדרואיד המתקדמות ביותר, ובחיפוש קצרצר בפורומים של קהילות האנדרואיד ברשת, ניתן למצוא רומים רבים בגרסאות המתקדמות ביותר. יתרה מזאת, חשוב לזכור כי דיווח זה עדיין אינו אומת על ידי סמסונג, ולכן חשוב להתייחס אליו כאל מעין שמועה, עד שנקבל אימותים נוספים לגבי נושא זה.

 • ליאור

  ברום הפופולרי של CM אין אפילו עדכון רשמי ל-4.1.2…

  • ג.ד.

   ?
   יש כבר CM 10.2 כלומר, JB 4.3.
   באם יהיה לי זמן פנוי בכוונתי להתקין את זה על ה – NEXUS 7 שלי.

   – ג.ד.

 • מצחיק אותי לראות את ההתקוטטות של משתמשי סמסונג נגד משתמשי HTC נגד משתמשי אייפון למי גרסת המכשיר מחזיקה יותר זמן. אתם יורדים על נוקיה אבל זו היצרנית היחידה שניתן להוריד בכל רגע נתון את ה-ROM הכי חדש למכשיר מהשרתים שלה ללא כל בעיה או צורך בקסטום או פריצה והמכשירים שלה מתעדכנים גם אחרי 5 שנים ויותר בגרסאות חדשות. אפשר לקטול את החברה אבל יש מה ללמוד ממנה.

  • שמעון

   למי שלא מבין הטענה שלך עוד עלולה להשמע הגיונית.מכשירים עם ווינדוס 7 ואיפלו 7.5 שיצאו לפני שנתיים לא מעדכנים לווינדוס 8 כך שהטענה שלך שמיקרוספט מעדכנת גם 5 שנים אחורה מוטעית לחלוטין , ומעבר לכך קצב העידכוני תוכנה של מיקרוספוט עומד על בערך פעם בשנה וחצי במקרה הטוב .אז לפני שאתה יוצא בהצהרות מוטעות תבדוק את הדברים.

   • איפה ראית שהתייחסתי לווינדוס 7?? יש לי מכשיר נוקיה N8 מ2009 עם סמביאן שהיא המערכת של נוקיה (ולא של מיקרוסופט כמו ווינדוס 7 עליה אין לנוקיה שום שליטה). מערכת זו למרות שהפסיקו את ייצורה עדיין מקבלת עדכונים שוטפים ושיפורים כל מספר חודשים והתמיכה במערכת זו תהיה עד 2016. אין אח ורע לתמיכה כזו במערכת הפעלה באף חברה אחרת ובל נשכח במדובר במערכת שכבר לא נמכרת על אף מכשיר.
    לגבי מה שבירברת על ווינדוס 7: מיקוסופט שינתה את מערכת ההפעלה בצורה כזו שלאף חברה לא ניתן היה לשדרג את מכשיריה לוווינדוס 8. הבעיה היתה עם מיקרוסופט ולא נוקיה. אני מציע לעשות שיעורי בית לפני שמדברים על "ההצהרות המוטעות" שלי.

    • א

     הN8 הוא מכשיר מ2010
     ובל היא העדכון האחרון שלו, שיצא לפני כשנה

     • האמת לא זוכר בדיוק מתי רכשתי אותו, אולי בתחילת 2010 ובל קיבל מאז שיצא כמה עדכונים קטנים כולל הבל ריפרש שהיה משמעותי אבל לא זו הנקודה. הנקודה היא שנוקיה לא זורקת את לקוחותיה אחרי שנה וחצי שנתיים ללא יכולת עדכון של המכשיר והיא תתמוך בסמביאן לפחות עוד 3 שנים. זה אפילו לא קרוב למתחרים.
      הרי ברור לך שעוד 3 שנים סמסונג מן הסתם כבר לא תתמוך בגאלקסי 4 ואפל כבר לא תתמוך באייפון 5 🙂

    • שמעון

     א.אתה צודק לא רשמת התיחסות לווינדוס פון
     ב. מצד שני סמביאן !!!?!?! אתה צוחק עלי . מי בכלל חושב על סימבאן מי בכלל מקשר סמרטפונים עם סימבאן? .
     ואם מדברים אם אני לא טועה מיקרוספוט עדיין מוציא עידכוני אבטחה לווינדוס XP שיצאה בשנת 2001 כלומר לפני 12 שנה . אז לא מדובר כאן רק על עידכונים אלא על איזה עידכונים . ועוד דבר אחרון מאחר ונוקיה היקרה שלך נטשה את סימבאן ועברה באופן בלעדי למערת ווינדוס פון אז אם לצטט אותך "מיקוסופט שינתה את מערכת ההפעלה בצורה כזו שלאף חברה לא ניתן היה לשדרג את מכשיריה לוווינדוס 8. הבעיה היתה עם מיקרוסופט ולא נוקיה" אז זהו מעכשיו זו הבעיה גם של נוקיה.

     • שמעון, אתה סוטה מהנושא וחבל. אתה לא מבין שסמביאן בכלל לא קשור לנקודה שדיברנו עליה? מה שקשור זה התמיכה שנוקיה נותנת ללקוחותיה שהוא הרבה מעבר למתחרים. זו הנקודה החשובה פה ולא הסמביאן!
      לגבי הווינדוספון 8. הוא נכתב לגמרי מחדש ולכן היה שם מה שהיה. כעת אני מבטיח לך שהווינדוספון 8 יתמך הרבה זמן.
      עוד הבדל שלא הבנת זה שמיקרוסופט מייצרת מערכת הפעלה בדיוק כמו גוגל ומשווקת אותה ליצרניות. אם גוגל תכתוב את מע' ההפעלה מחדש אז גם יצרניות הטלפונים לא יוכלו לתמוך במערכת ההפעלה הישנה.
      פה זה לא המקרה!! סמסונג לא מאפשרת עדכון מע' ההפעלה במצב הנ"ל בגלל שה TouchWIZ שלא תומך בעדכונים החדשים של האנדרואיד! כלומר הממשק שיצרה סמסונג עצמה הוא הבעיה ולא מערכת ההפעלה הבסיסית. לנוקיה אין ממשק ביניים ולכן מקרה כזה לא יכול לקרות אצלה!

      • א.א.

       אם יותר לשאול, על מה אתה מסתמך הנחתך שWP8 תציג תמיכ ה לזמן רב יותר? ראית פרסום בנושא? כי זו נק' די כאובה במע' ההפעלה הזו.

       • אני מסתמך על פרסומים שקראתי בזמנו שMS שמודה שזה לא תקין שמכשירים שיצאו עם WP7 לא התאימו לWP8. זה קרה שWP8 נבנתה מחדש להתאים ליתרומות של ווינדוס 8 ולכן עד צאת ווינדוס 9 בעוד כמה שנים אתה יכול להיות רגוע.

      • ג.ד.

       א. ההיסטוריה של מיקרוסופט – לפחות בכל הקשור למערכות ההפעלה המוביליות שלה, רחוקה מלהרשים.
       נכון לרגע זה, אין לטענתך כי נוקיה תמשיך לתמוך ב WP8 גם בעוד שנים רבות, שום עובדות תומכות.

       ב. למשתמשי SGS2 ישנה אפשרות, שאין לשום משתמש אחר – להחליף מערכת הפעלה – ולפחות במקרה של ה – SGS2, יש מספר *עצום* של אלטרנטיבות איכותיות (טובות יותר ממערכת ההפעלה הבסיסית של סמסונג – לפחות לטעמי).

       ג.ד.

       • א) אתה צודק. נעשו שם טעויות אך ראה תשובתי לא.א.
        ב) אתה קצת מתבלבל. מערכת ההפעלה הבסיסית היא לא של סמסונג אלא של גוגל ועליו הם הלבישו את הטצ'וויז שזה סוג של skin שהולבד על האנדרואיד

        • ג.ד.

         לגבי ב, אני מניח שלא הבנת את כוונתי – מכיוון שאנדרויד היא מערכת פתוחה, למשתמשי SGS2 (כמו לכל משתמשי אנדרויד אחרים – פלוס מינוס מכשירים עם boot loader נעול באופן שלא מאפשר פריצה) היכולת לנתק את עצמם ממערכת ההפעלה של היצרן לעבור לגרסת אנדרויד אחרת.
         לשם הדוגמה, במשפחתי 5 מכשרי אנדרויד (3 * סוני XU, אחד נקסוס, ואחד SGS2) – וכולם, מלבד הנקסוס, מריצים גרסאות רום לא סטנדרטיות (כל מכשירי הסוני מריצים Slim-bean, ה SGS2 מריץ Wanamlite).

         ג.ד.

 • נתן

  ברוכים הבאים לעולם של סאמסונג!
  וגם לעולם אנדרויד "הלא נקי", בו יצרנים מתעצלים לדאוג לעדכונים ולשיפורים במכשירים שלהם.

 • פיפוש

  למרות שזה נוגד לחלוטין את הגישה הצרכנית שלי, לאנשים שמבינים מעט בטכנולוגיה זו לא אמורה להיות בעיה. יש קהילת פיתוח שלמה לסדרת הגלקסי.

 • אלירן

  מצחיק…
  אייפון 4 כעת בן 3 שנים וחודש אחד, ובעוד חודשיים הוא עתיד לקבל עדכון משמעותי…
  הנה לכם רק סעיף אחד מתוך רשימה ארוכה ללמה: אייפון-IOS > אנדרואיד

  • א.א.

   אנא, האר את עינינו, מה הופך אותו ל"משמעותי"?

   • אורי

    בנושא של העדכונים אני עם אלירן,
    אפל היא החברה היחידה שדואגת לעדכונים ממושכים למכשירים שלה, בבעלותי מכשיר 3GS המשמש כמכשיר שני, והוא עובד עם הגירסה האחרונה שיש ל-ios וזה 6.1.4 והמכשיר יצא ב-2009, אם תראה את הסטוריית העדכונים שלו אתה תבין איזה הבדל יש בין אנדרואיד ל-ios,
    עוד דוגמא: יש לי גם גלקסי הראשון שיצא ב-2010 עם מערכת אנדרואיד 2.2 והוא הפסיק לקבל עדכונים בגירסת אנדרואיד 2.3.6, הנקסוס אס שיצא גם כן ב-2010 ושוחרר עם גירסת אנדרואיד 2.3 והעדכון האחרון שהוא קיבל זה 4.1.2, לשני המכשירים יש את אותו המפרט ושניהם מבית סמסונג, אחד המשיך לקבל עדכונים ואחד לא.
    אני רק יכול להגיד שהממשק Tuchwiz זה עקב האכילס של סמסונג.

    • א.א.

     איני בא להגן על סמסונג, אני חושב שדרך ההתנהלות שלה שגויה מאוד, אני רק שואל האם המע' המותקנת לך על ה3GS זהה לחלוטין מבחינת פונקציונאליות לזו המותקנת על אייפון 5. אם כן, הכל טוב. אם לא, לאנדרואיד יש יתרון משמעותי, כי על הגלקסי S יש אופ' להתקין את 4.2.2 באופן מלא

     • א

      א.א גם מכשירים של סמסונג לדוגמא לא זוכים לכל הפונקציות התוכנתיות של מכשירי הדגל, כך לדוגמא האס 2 לא קיבל את אס וייס כחלק מהעדכון לגלי בין, וגם אם תתקין אותה עצמאית היא לא תדבר לשרתים של סמסונג
      ערב טוב

      • א.א.

       ולכן הטענות הן כלפי סמסונג, עליה יש לי בטן מלאה.. אגב, לא הפסד גדול במיוחד S VOICE, למרות שאתה יכול להתקין אותה על הS2 אם אתה רוצה.

       • א

        האס וייס היה רק דוגמא, גם הsmemo לא הגיע
        למרות שזה אכן נכון שהיא לא מציאה
        אפשר להתקין אבל אם האפליקציה לא מדברת לשרתים של סמסונג אז אין מה לעשות איתב

      • יוסי כהן

       התקנתי SVOICE על מוטורולה דיפיי… ואפשר על כל מכשיר אנדרואיד כמעט…
       פשוט זו תוכנה מפגרת אז מחקתי אותה. סינתוז קול גרוע וזיהוי נחות משל גוגל NOW

     • א

      דבר נוסף ששכחתי לציין, הנקסוס אס לא קיבל את גרסא 4.2 באופן רשמי!

      • א.א.

       אבל אתה יכול להתקין את 4.2.2 וגם 4.3 לנקסוס S, די בקלות ובצורה מלאה.

       • א

        חשוב היה רק לציין שזהו לא עדכון רשמי

   • בולי

    השאלה צריכה להשאל מה לא הופך אותו למשמעותי. בתור אחד שרץ עם אייפון 4 ו ios 7 בטא 4 המכשיר מרגיש כמו חדש.
    אתה מוזמן לראות מה חדש ב ios 7 בכל אתר אפשרי אבל אל תסתכל בבנאליות על גריד של אייקונים כמו שאתה הולך לעשות..

    • א.א.

     חיפשתי ומצאתי.. בטבלה הזו:
     http://www.iphoneincanada.ca/news/heres-a-complete-ios-7-feature-compatibility-chart/

     מתוארים השינויים המרכזיים, נראה שהאייפון 4 יקבל 6 מתוך 9 תכונות, לא רע.

     • א.א.

      אגב, הגבתי לך גם בדיון הקודם

     • בולי

      ממש לא רע כי כל התכונות המרכזיות הוא באמת יקבל. זה שיפור גדול. ממש מעניין אותי image filter 🙂
      לעומת זאת ב ios 6 זה היה הפוך ל 3gs הוא ממש לא קיבל כלום ממה שאני זוכר.

   • פיפוש

    אני אשמח להאיר את עיניך.
    * האייפון 4 מקבל עיצוב חדש, מרענן, ויפייפה, ובעצם מציע חוויית שימוש חדשה למדי ועם זאת מוכרת שבעיניי יפייפה.
    * יכולת לשים כמה אפליקציות שרוצים בתוך תיקיה.
    * יכולת חיפוש משודרגת ונעימה יותר.
    * מולטי טאסקינג נעים יותר ויכולת לסגור אפליקציות בצורה נוחה יותר. (גם 3 במכה אם צריך)
    * ניהול ריבוי משימות יעיל הרבה יותר ועידכוני האפליקציות שנעשה בהן הכי הרבה שימוש בזמן אמת.
    * שיפור בחיי הסוללה כתוצאה מהמולטיטאסקינג היעיל יותר.
    * קונטרול סנטר עם אופציה לגשת לקישוריות השימושיות ביותר במהלך היום יום בצורה מהירה, כולל גישה מהירה לנגן המוסיקה, מוצרי אייר פליי, ואפליקציות כמו פנס, מחשבון, שעון מעורר, ומצלמה. האייפון 4 לא מקבל אייר דרופ כיוון שלא תומך בדואל בנד ווייפיי.
    * מרכז התראות שמאפשר לעבור בצורה נוחה יותר בין הקטגוריות, כולל קטגורית "today".
    * עיצוב חדש לחלוטין לנגן המוסיקה, כולל האיטיונס רדיו.
    * עיצוב חדש לחלוטין לאפליקצית התמונות, כולל חלוקה לפי "Moments" שלדעתי זה אחד הדברים הכי נוחים שהם עשו בגרסה הזו. המערכת בעצם מסדרת לך לבד את התמונות לפי תאריכים ושעות. יש גם תצוגה שנתית יפייפיה.
    * ממשק חדש לספארי. שדה חיפוש וכתובת מאוחד (סוף סוף!) ויכולת לפתוח יותר מ-8 טאבים. (גם סוף סוף)
    * אנימציות חדשות למזג האוויר.
    * עיצוב חדש למייל, כולל קטגוריה חדשה בשם "Flaged".
    * יכולת לחזור אחורה בכל מקום במערכת הפעלה עם "החלקה" מהצד השמאלי של המסך ימינה.

    מה שהאייפון 4 לא קיבל:
    * אייר דרופ – מגבלה חומרתית כיוון שלא תומך בדואל בנד וויי פיי כמו שציינתי.
    * קול נוסף לסירי ועוד אפשרויות. (אין סירי בכלל באייפון 4)
    * פילטרים בלייב במצלמה ומצב פנורמה. (המעבד לא יצליח להתמודד עם המשימה כראוי)

    אם זה לא שדרוג משמעותי, אז אני החתול במגפיים.
    ניתן לראות כאן שכאשר הדבר אפשרי מבחינה חומרתית, אפל מעדכנת. כאשר אותו פיצ'ר לא עובד בצורה שמספקת את אפל/לא אפשרי מבחינת חומרה, אפל לא מוסיפה.
    אני מאוד מתחבר לגישה הזאת, של עדיף לא להוסיף פיצ'ר מסוים מאשר שאותו פיצ'ר יעבוד לאט ותקוע.
    אני יכול לשתף דוגמה אישית טלפון אספריה ארק S של סוני, אשר קיבל עדכון לקסטה, ומאז פשוט עבד מזעזע לעומת הגרסה הראשונית.

    אני מקווה ש"הארתי" את עיניך.

    • פיפוש

     האע ושכחתי, עדכון אפליקציות אוטומאטי לאפסטור. 😉

     • א.א.

      חחחח אם תסתכל מעט למעלה תראה שפירסמתי בעצמי את הפיצ'רים שיתקבלו ואכן זה עדכון משמעותי (מוזר לי לחשוב איך הסתדרתם בלי חלק גדול מהפיצ'רים הללו עד עכשיו, אבל מעולה שהם מגיעים)

      • פיפוש

       וואלה צודק, לא שמתי לב איש, למרות שהוספתי כמה דברים שלא רשומים שם.
       מעולם לא היה לי האייפון אז אני לא יודע איך אנשים הסתדרו, עבדו קצת יותר קשה כנראה. באייפד שלי זה פחות בלט.. 🙂

    • בת 10 עם עייפון

     שים לב איך אתה מתלהב משטויות כמו ילד.
     אנימציות למזג אוויר?
     *כ* מה שכתבת ניתן לשינוי במערכת אנדרואיד לדוגמא, כל זה רק אם אתה לא פוחד להתעסק עם רומים ואוהב להגדיל ראש

  • ג.ד.

   א. אני מציע שנתחיל בעובדות ולא בהצהרות ריקות מתוכן: אין דין עדכון iPhone 4 כעדכון iPhone 5.
   אפל אמנם נותנת את אותו מספר גרסה לכל המכשירים, אבל מצמצת *מאוד* את רשימת השיפורים פר גרסה. (לדוגמה, על פי אפל עצמה [1], אחוז לא קטן התוספות של IOS7 לא יגיעו ל – 4 שלך, שלא לדבר על ה – 3GS)
   ב. להזכירך, למשתמשי Android שמורה *הזכות* להתקין מערכת הפעלה שונה ממערכת ההפעלה שהוכתבה להם מלמעלה על ידי היצרן. ה – SGS2 מעולם לא הריץ מערכת הפעלה נקיה של Samsung, ומכשירי ה – Xperia U שמפוזרים ברחבי המשפחה שלי מעולם לא נאלצו להריץ את גרסת מערכת ההפעלה המאוד כבדה של Sony.
   ג. בנוסף, בהתחשב בסטגנציה הטוטלית שממנה סובלת ה – IOS, אני במקומך לא הייתי ממהר לתייג את קצה העדכונים (העלוב) של אפל כיתרון.

   ג.ד.
   [1] http://www.apple.com/ios/ios7/features/

   • ג.ד.

    תיקון: ה SGS2 *שלי* מעולם לא הריץ מערכת הפעלה נקיה של Samsung,

 • אליהו

  זה טעות גדולה של סמסונג הם צריכים להתחשב בזה שבגלקסי 2 יש מפרט די סבבה לעדכן ל 4.2.2
  מלא 4.3 אבל 4.2.2 הם צריכים לעדכן מזל שמזמן כבר אין לי את המכשיר הזה אחרת הייתי מתבאס

 • עידו

  לMr Google כל מכשיר של חברה מקבל תמיכה לשנתיים הגלקסי אס 2 והנוט הראשון קיבלו עידכונים למשך שנתיים גם מכשירי הנקסוס עדכונים למשך שנתיים ואז זה נפסק לדוגמה הנקסוס אס התחיל מ2.3.3 ונעצר ב4.1.2 בדיוק כמו הגלקסי אס 2 שהתחיל גם הוא עם 2.3.3
  HTC פחות טובים מסמסונג בעניין העדכונים HTCמוציאים מכשיר חדש ואחרי שנה מפסיקים את העדכונים וכל מכשיר של HTC מקבל
  עידכון אחד בלבד כמו סדרת הסנסיישן שקיבל עידכון אחד
  הביעה שיש עוד חברות שלא מעדכנות סוני LG מוטורולה

  • דניאלה

   היי גאון,כדאי שתבדוק מתי יוצא כל מכשיר.(ולא אם איזו גרסא הוא יצא)
   בדוק מתי יצא גלקסי אס 1 ומתי יצא הגוגל נקסוס אס,ואז תראה שהגלקסי נעצר ב -2.3.6 והנקסוס נעצר ב4.1.2
   ואז תבין מה קורה….

   • דניאלה

    **עם איזו גרסא הוא יצא

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה לא מעניין … כל עוד החבר'ה המוכשרים CyanogenMod לא יינטשו את הפיתוח למכשיר, המכשיר ימשיך לקבל עדכונים (כרגע יש עדכוני גרסא בקצב של 2-4 בשבוע !).
  בכלל, לדעתי הממשק של גוגל הכי טוב ופשוט, והרומים של CyanogenMod יציבים ולא נתקעים.

 • Fandroid

  HTC הרבה יותר גרועים, ולא שסמסונג הם מעצמת עדכונים. לחבר שלי יש s2 שמתי פראנואיד והוא רץ על 4.2.2 מצויין.

 • y

  מי צריך את הממשק הטאצוויז אם יש נקי של cyanogen

 • סתיו

  בשביל זה יש רומים מקוסטמים כפי שצויין בכתבה
  אני ממתין בקוצר רוח כבר ל 4.3 לנוט 2 שלי

 • Mr google

  זה מה שהיה צריך להיות מזמן ,
  כבר לא מעדכנים מכשירים מ 2011-2012-2010-2009-2008-2007
  ועוד מעט גם לא יעדכנו מכשירי 2013 (בעוד שנתיים או שנה) .

  • T.Y

   אני מקווה שאתה צוחק..מה שאתה אומר זה שצרכן שרוצה לקבל את הגרסה החדשה חייב לקנות מכשיר חדש שלא בהכרח תואם למגבלות הכספיות שלו/לא נוח לא/לא רוצה..אתה מבין איזה פגיעה לא הגיונית בעליל יש בזה?

   • בוקר טוב. הוא ממש לא צוחק. סמסונג והאחרות עושות זאת בכוונה כדי שתאלץ להוציא את מיטב כספך כל שנתיים באם אתה רוצה מכשיר עם מערכת הפעלה חדשה. הבעיה שזה עובד וכולכם רצים לשדרג מכשיר כל שנה וחצי – שנתיים 🙂

  • null

   שלא יעדכנו,מה ההפסד פה? המכשיר יפסיק לעבוד? אפלקציות חדשות לא יתמכו בגרסאות "ישנות"? ממש לא!
   אנשים, או יותר נכון ילדים, מתלהבים מעדכוני גרסה בלי לדעת בכלל מה זה changelog
   העיקר ה"עדכון" התכוף מרגיש להם בטוח כאילו קיבלו קריצה מהיצרנית.