בלילה שבין חמישי-לשישי הושק בניו-יורק הגלקסי אס-4 (Galaxy S4), מכשיר הדגל החדש של סמסונג לשנת 2013. למרות שהמכשיר מציע מפרט משודרג כמו מעבד מתומן ליבה ומסך ברזלוציית Full HD נראה כי החברה בחרה להתמקד דווקא בשיפורי התוכנה שמציע המכשיר כמו מצבי צילום חדשים ואפשרויות שיתוף המדיה והדבר עורר חוסר הסכמה בין אתרי הטכנולוגיה:

The Verge מאוכזבים מאיכות החומרים שסמסונג בחרה להשתמש בהם: "ה'אס-4' עשוי פלסטי והוא פשוט מרגיש זול בהשוואה למכשירים כמו ה'וואן' של HTC…" אך לא מתעלמים מן המניעים של סמסונג: "במבט ראשון המכשיר לא מרגיש מהפכני, אבל בהתחשב בהצלחה של קודמו אולי אין צורך במהפכה. זה מכשיר מהיר יותר עם מסך ומצלמה טובים יותר, לצד שיפורי תוכנה מרשימים ועבור מותג שהפך לשם נרדף ל'אנדרואיד', ייתכן כי זה מספיק על-מנת להבטיח הצלחה גדולה…"

הכתבים ב-Gizmodo לא הצליחה להסתיר את אכזבתם: "הייתה התלהבות רבה ובניית ציפיות שקדמו להשקת המכשיר, אך בסופו של דבר נשארה רק תחושת החמצה. ה'גלקסי אס-4' מרגיש חסר השראה, ישנם שיפורים קטנים במפרט בהשוואה לדור הקודם והמון אפשרויות תוכנה שיישארו בסופו של יום ללא שימוש, פשוט לא היה שם את 'אפקט הוואו'…", גם הם השוו אותו למכשיר הדגל הנוכחי מבית HTC – "כשאתה אוחז ב'וואן' זה מרגיש שאתה שיש בידך משהו יוצא דופן, הן באיכויות הבנייה והן במסך. כשאתה אוחז ב'אס-4' זה מרגיש שאתה אוחז ב'אס-3' שכולל עוד קצת 'רעש וצלצולים'…"

גם באתר הטכנולוגיה All Thing D סירבו להתרגש "חלק מהחידושים של ה'גלקסי אס-4' מרגישים קטנים, או שהם פשוט שואלים ממכשירי אחרים של סמסונג. נראה כי הענקית הקוריאנית מתקדמת אך בצעדי תינוק…"

ב-GSM Arena משבחים את סמסונג ומתמקדים יותר בתוכן ולא בכריכה ומכנים את ה'גלקסי אס-4' כשדרוג משמעותי לקודמו "בעוד מבחינה חיצונית ה'גלקסי אס-4' נראה כמו קודמו, האמת היא שמדובר בשדרוג משמעותי – המכשיר מציע מסך גדול יותר עם רזולוציה כפולה בהשוואה לזו שקיימת ב'אס 3', מעבד בעל כוח עיבוד כפול, סוללה בעלת קיבולת גבוהה יותר ומצלמה איכותית יותר וכל זאת במעטפת בעלת עיצוב וגודל זהה לזה של ה'גלקסי אס-3'…"

אמנם אלה לא הביקורות המלאות, אלא יותר התרשמות ראשונית ביותר, אך דעתם של אתרי הטכנולוגיה הגדולים נשמעת כבר מגובשת.

תמונה: Cnet.

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.