לוגו סמסונג

הדיווחים על Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7) לא מפסיקים להגיע ואחרי שכבר זכינו לראות את העיצוב החדש בתמונות שהודלפו, כעת מגיע דיווח בנוגע לשבב הדור הבא של סמסונג מסדרת ה-Exynos.

בעוד השמועות עד כה חשפו את המפרט, אלו לא היו ברור לגבי השימוש בערכת השבבים וכי ההנחה כי סמסונג בוחנת את המכשיר גם על שבב Snapdragon 820 הנמצא בשימוש נרחב כיום במספר של מכשירים. ייתכן כי סמסונג כהרגלה, תציע את Galaxy Note 7 עם שני שבבים שונים ובראשם השבב מתוצרתה, Exynos 8893, ולראשונה מתגלה ביצועי השבב לאחר שעלתה לרשת בדיקה שנעשתה באפליקציית Geekbench לדגם SM-N935F, שהוא על פי הערכות הדגם הבא של המכשיר.

כיום Exynos 8890 רץ על דגם הבינלאומי של Galaxy S7 כמו זה הנמכר בישראל, המשלב 8 ליבות סה”כ וכי Exynos 8893 לא יהיה שונה ממנו בהרבה, עם קפיצה קלה של 200 מגה-הרץ וכן שינויים נוספים שעדיין לא נחשפו, אולם זה לא מסביר כיצד בבדיקה של Geekbench קיבל המכשיר תוצאה של 2,300 נקודות בהרצה של ליבה בודדת ו-8,110 נקודות בהרצה של כל הליבות במקביל, שזה ציון כמעט כפול מאשר מה שקיבל Galaxy S7 על שבב ה-Exynos.

הערכות כי סמסונג תציע את Galaxy Note 7 עם הדגם הבא מסדרת Snapdragon וכן לראשונה הוא יגיע עם זיכרון עבודה (RAM) של 6 ג’יגה-בייט, זאת למרות כי בבדיקה שנערכה הוא היה עם 4 ג'יגה-בייט של זיכרון. שאר המפרט יכלול מסך בגודל של 5.7 אינץ 'מסוג sAMOLED ויציע רזולוציה של QHD, זיכרון האחסון המובנה עמו יגיע יהיה 64 ג'יגה-בייט, אבל מי שיזקק לכך יוכל להוסיף לו כרטיס microSD, מצלמה 12 מגה פיקסל וכן ייתכן גם חסינות למים ואבק בדומה ל-Galaxy S7.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.