סורק רשתית Note 7

סמסונג (Samsung) הציגה יחד עם ה-Galaxy Note 7 (גלקסי נוט 7) גם אמצעי זיהוי חדש – סורק רשתית (קשתית) שמסוגל לפתוח את הטלפון על ידי סריקת עיניו של המשתמש. מדובר למעשה על מערכת זיהוי ביומטרית שמסוגלת לזהות את קשתית האישית של אחת או שתיים מעיניו, שכן לכל אחד מאיתנו יש דפוס רשתית ייחודי בכל עין.

המידע הזה מאוחסן במכשיר באופן מוצפן, וכאשר הקשתית נסרקת שוב על ידי המכשיר היא מושווית לקוד הקיים כדי לקבוע האם יש התאמה, ואז נפתח המכשיר. מכשיר הגלקסי נוט 7 משתמש לשם כך במצלמה ייעודית עם פילטרים מיוחדים שמזהה את הקשתית, ובחיישן אינפרא אדום (IR LED) שמוודא שהסריקה לא מושפעת מתנאים של צבע או תאורה.

סמסונג טוענת כי הדפוסים הללו מתקבעים בגיל צעיר, וכי סריקת קשתית היא הטכנולוגיה הביומטרית המתקדמת והאמינה ביותר בשוק. כמו כן היא אומרת כי אין השפעה בריאותיות לשימוש בטכנולוגיה הזו, וכי היא קיבלה דירוג של IEC 62471, שהוא דירוג הבטיחות הגבוה ביותר האפשרי. אלא שלא כולם משוכנעים שמדובר במהפכה של ממש.

דיוויד אם, חוקר אבטחה ראשי במעבדת קספרסקי, טוען כי לא קשה לנצל ביומטריה של אדם, כגון טביעות אצבע וסריקת קשתית, וניתן אף לעשות זאת מרחוק. מומחה הביומטריה הגרמני, יאן קריזלר, שהתפרסם לאחר פריצת ה- TouchID של אפל, אף הציג לאחרונה כיצד להעתיק קשתית וטביעות אצבע מתמונות באיכות גבוהה.

מעבר לכך, אומר אם, ביומטריה דורשת תחזוקה של בסיס עצום של נתונים הקשורים לפרטים אישיים. לכן, לכל פריצת אבטחה שתביא לדליפת מידע שכזה יהיו השלכות חמורות בהרבה מאשר, לדוגמא, גניבה של סיסמאות: אחרי הכל, אנו יכולים להחליף סיסמה חלשה, אבל אנו לא יכולים להחליף טביעת אצבע או סריקת רשתית שדלפו. "ביומטריה אינה תרופת פלא", הוא אומר, "הפתרון הנדרש הוא אימות רב שלבי – שימוש בביומטריה לצד סיסמאות ואמצעים אחרים כדי לוודא זהות של אדם – כלומר, שילוב של יותר ממרכיב אחד מבין משהו שאתה יודע, משהו שיש לך ומשהו שאתה על מנת לאמת את זהותך".

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. אגב, הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • bobbanai jhhi

  למה אדם שכיר או עצמאי צריך הגנה זיהוי ביומטרי ?
  אתם חושבים שלא יגנבו לכם את הסלולר וימחקו את כל החומר וישתמשו בו ?
  יש לכם טעות

 • Samsung Galaxy Note 4

  אני חושב שהייתי מעדיף שהיו שמים את החיישן אינפרא אדום במיקום בו אוכל להשתמש בו בתור שלט לטלוויזיה כפי שהתרגלתי במכשיר הנוכחי שלי.

  • ‫יקיר מסעודה‬‎

   בגלל זה אני עדיין משתמש בנוט 4 🙂

   • Samsung Galaxy Note 4

    שלי כבר לא עובד 🙁

 • Yossi Cohen

  מדובר שם על לייזר ירוק שהוא בתדר הרבה יותר גבוהה מלייזר אדום ובמיקוד הרבה יותר חזק!

  הסורק הזה עובד על תת אדום כמו שיש בשלט הטלוויזיה שלך ובקינקט של מייקרוסופט ומה גם זה אפילו לא לייזר אלא רק LED תת אדום פחות מסוכן אף מאור רגיל.

  סתם שתדע יש דבר כזה הנקרא לייזר (תת אדום) class 1 שהוא לא מסוכן לראייה בכל חשיפה שהיא.

  • גלקסי S7

   מישהו בדק את זה? מישהו בדק את ההשלכות של זה?

 • רון ויצמן

  אין פה שום לייזר אחי. זה רק מצלמה אינפרא אדומה

  • גלקסי S7

   גם בלי לייזר, אם הסורק לא יעבוד כראוי, העין יכולה להפגע