שבוע אחד בלבד מפריד בינינו לבין ההכרזה על הפאבלט הצפוי והמסקרן, הנוט 4 (Note). תמונות שלו כבר ראינו, המפרט הודלף גם הוא לרשת, וכעת מגיעים אלינו גם תמונה נוספת ודיווח חדש אודות קורא טביעת האצבע שיכלול מעורר סקרנות.

תחילה זהו טיזר, אולי האחרון בסדרת הטיזרים הרבים ששחררה החברה, אם כי קשה לומר שיש לנו מושג על מה היא מדברת. הקליפ באורך דקה, לא מציג מידע כלל ונועד להיות מעין סרטון אופי למכשיר, כשר בסופו יש רמז עם כיתוב Rady to Note עם תאריך ההכרזה.

http://www.youtube.com/watch?v=tPzaPI418_0

קורא טביעות האצבע ב-Note 4 יציג תכונות שטרם נראו
בדיווח חדש נודע כי המכשיר צפוי לכלול קורא טביעות אצבע כמו בגלקסי אס 5 (Galaxy S5), עם תמיכה בתכונות שכבר מוכרות לנו,כגון פתיחת מסך הנעילה, מצב פרטי, המאפשר לאבטח את התוכן האישי במכשיר ושומר אותו במצב מוסתר, וניתן לגשת אליו רק אחרי השימוש בחיישן, או שיתוף הפעולה עם Paypal לאישור תשלום לצד שלישי, אך יציג גם פונקציות שימוש חדשות שטרם נראו: על פי המקור, החיישן יציג כניסה ישירה לאפליקציות דרך מסך הנעילה, לדוגמא, העברת האצבע על החיישן תכניס אותנו ישירות למצלמה, העברת האגודל תכניס לגלריה, העברת הזרת תפתח את המוזיקה וכו'.

תכונה נוספת שיציג החיישן, היא גישה מהירה לאתרי אינטרנט הדורשים התחברות עם סיסמא על ידי שימוש בחיישן טביעות האצבע, כלומר, כניסה למשתמש הרשום באתר דרך טביעת האצבע ולא על ידי הקלדת סיסמא, אך תכונה זו תעבוד ככל הנראה רק עם האתרים שיציעו תמיכה בשימוש והותאמו לחיישן טביעות האצבע של המכשיר, כך שהחלפה כללית לכל סיסמאותינו בטביעת אצבע עדיין לא אפשרית.

את כל הפרטים נקבל בפתיחת תערוכת IFA 2014 שתיערך בתחילת חודש הבא בברלין.

 • מאיר כהן

  לא הייתי חותם על זה שזה טיזר אחרון עד להשקה. אני סבור שעד יום ההכרזה( יום ד 3-9-14)עוד יהיה טיזר אחד או שניים, האינטרס של סמסונג לעורר עניין וסקרנות ולגרות כמה שיותר את הציבור לקראת ההשקה וההפצה.

 • מאיר כהן

  הכל טוב ויפה אך עד אשר לא יוצג המכשיר באופן רשמי ביום ד' הקרוב הכל עדיין בגדר שמועות ושמועות בלבד. ישנן המון מקורות, חלקם נחשבים לאמינים וחלקם לפחות, כל שמועה טוענת כך או אחרת והציבור הסקרן מבולבל ונבוך שכן רוב המידע הזורם אלינו הינו בגדר ציפיות והשערות בלבד שבינן לבין מה שיהיה במציאות המרחק הוא רב. כבר היינו עדים להשערות ופנטזיות על מכשירים קודמים וכן היינו עדים לאכזבות קשות לאחר שאותו מכשיר נחשף רשמית.
  אני בספק רב לגבי חרושת השמועות אודות הגלקסי נוט 4, אני אמנם מאמין שחלק מן המפרט שפורסם ממקורות שונים הוא אכן מדוייק אך מאידך הרבה פרטים שפורסמו אין ביניהם לבין המציאות שום קשר.
  אני רק יכול לקוות שהגלקסי נוט 4 יהיה נטול עומס של גימיקים מיותרים ובלתי שימושיים שסתם "מציקים" ומכבידים הן על המשתמש והן על המכשיר עצמו.
  סביר מאוד להניח שאשדרג את הנוט 3 שלי בנוט 4 החדש ולכן לי זה חשוב ולעוד רבים וטובים אחרים שהנוט 4 אכן יהווה פריצת דרך נוספת בסדרת הנוט המוצלחת והמסקרנת.

 • note4

  בתמונת יח"צ המכשיר נראה יפה יותר