לאכזבת רבים, סמסונג לא חשפה מכשירים סלולריים בתערוכת CES המתקיימת בימים אלה בלאס-וגאס, אבל ישנה ציפייה דרוכה כי היא תציג מכשיר חדש ומסויים ב-MWC 2014, תערוכת הסלולר השנתית בברצלונה.

השמועות על גרסת ‘לייט’ למכשיר ה-Galaxy Note 3 רצות איתנו כבר תקופה, אבל כעת מגיעה ההוכחה הראשונה ודיווח מלא ממסמך שהודלף ל-GSM Arena שעל פיו, סמסונג תקרא למכשיר החדש בשם Galaxy Note 3 Neo וכי במסמכים שהודלפו מוצגים שלל פרטי שיווק נוספים כמו השוואה מולו אל מול ה-Note 2 ו-3, מאפיינים שונים וכמובן המפרט המלא.

ה-Galaxy Note 3 Neo יצויד במסך גדול כמו ה-Note 2 בגודל של 5.55 אינץ’ ברזולוציה של 720p מסוג Super AMOLED. הוא יביא, לראשונה מסמסונג, מעבד מרובע ליבה 1.3GHz בליבת Hexa המשולב עם שבב כפול ליבה 1.7GHz. לא ברור עוד האם הם פועליו יחדיו או שמדובר בעבודה נפרדת. מלבד המעבד, המפרט של ה-Neo נשאר זהה ל-Note 2 כמו סוללה בהספק של 3100mAh, זיכרון עבודה (RAM) של 2 ג’יגה, אחסון 16 ג’יגה ומצלמה 8 מגה פיקסל.

על פי המסמכים, סמסונג מייעדת אותו לקבוצת הגיל הבוגרת מעל 25, לשימוש אישי ואנשי עסקים. הוא מצויד באותו ממשק עבודה המוכר עם עט ה-S Pen ופקודות האוויר (Air Command) כך שמדובר במכשיר כמעט זהה ל-Note 3 ונראה כי סמסונג מעוניינת לנצל את הבאזז סביב המכשיר כדי להביא מוצר מעט יותר זול.

מתי אנו צפויים לראות אותו? המסמכים לא פירטו לגבי זמן ההשקה או המחיר, אבל בטח שלא נופתע אם הוא יצוץ בחודש הבא בתערוכה.