למרות ששוק הסלולר עמוס במכשירים, איכשהו סדרת ה-Galaxy Note של סמסונג מצליחה לבדל את עצמה מאחרים למרות שישנם לא מעט מכשירם עם מסך גדול. בעת אירוע ההשקה של ה-Galaxy Note 3 וה-Galaxy Gear, לקחנו את המכשיר לסביבו קצר.

איכותי וחזק מתמיד
הדור השלישי למכשיר הנוט הוא בעיקר עוצמה וחיזוק מעמדו בתחום, אבל לא רק. כעת המכשיר החדש מציג מסך גדול יותר (5.7 אינצ’) ואיכותי יותר (1920×1080) וללא שינוי בגודלו החיצוני. למעשה הוא דק יותר מקודמו (8.3 מ”מ)  וקל יותר (168 גרם). זהו שיפור משמעותי לחובבי הסדרה שהרוויחו עוד קצת מקום מבלי לגדול באמת.

את יכולות התצוגה מלווה גם ביצועים חדשים. כך הוא מצויד במעבד ה-Exynos 5 Octa מתומן הליבות וזיכרון מוגדל של 3 ג’יגה ביט RAM, בין הראשונים להציג כמות כזו של זיכרון. מלבד זאת, גם המצלמה שודרגה ל-13 מגה פיקסל עם צילום וידאו ב-Full HD, כך מסוגלת גם המצלמה הקדמית עם 2 מגה פיקסל.

Galaxy-Note-2-vs-Galaxy-Note-3
ראש בראש: הדור הקודם מול הדור החדש

מעבר לדברים אלו, הוא גם התחדש בעיצוב. כדי להתאים לגודל המסך, פינותיו הרבה פחות מעוגלות. גם כפתור הבית המרכזי קטן יותר וכפתורי החזרה והתפריטים תומכים גם בשימוש עם העט. גבו זכה לעיצוב חדש ומראה של דמוי עור וחיבור העט לא מצריך יותר הכנסה בכיוון הנכון, אלא הוא תומך בשני הכיוונים.

Samsung-Galaxy-Note-3-S-Pen
תפריט הצף בהוצאת ה-S Pen

בגזרת הממשק, סמסונג כבר עבדה על גרסת האנדרואיד 4.3, כך שזהו המכשיר הראשון המושק בארץ עם גרסה זו. את ממשק ה-ToucWIZ כבר אנחנו מכירים היטב מה-Galaxy S4 ואת עיקר השינויים נמצא שהם קשורים ל-S Pen. כך ברגע שנוציא את העט ממקומו יפתח לנו תפריט מהיר לביצוע מספר פעולות שימושיות כמו סימון וציור על המסך, גזירה של אזור מסוים, הוספת הערות ב-S Note, הפעלה של לוח ההדבקות המרכז את כל הגזירות שביצענו והפעלה של אפליקציות בחלון קטן.

יש גם שיפור בפיצול מסך (Multi View) ומלבד היכולת לפצל את המסך לשני חלקים ולהפעיל אפליקציות בו זמנית, נוכל כעת גם להעביר טקסט ותמונות ממסך למסך. כך לדוגמה אם אנחנו משוחחים בצ’אט עם חבר, נוכל לגרור לחלון תמונה ישירות מתוך הגלריה. ישנו גם את ה-S Finder המבצע חיפוש רוחבי בטלפון ואת יכולות המוכרות כמו ה-Grop Play, ה-Samsung Link ועוד.

בימים שאין כמעט מה לחדש בשוק הסלולר, ה-Galaxy Note 3 מציג נוף מעט שונה המתאים בעיקר לחובבי עט הסטילוס אבל לא רק. המסך הגדול, הביצועים וחבילת האפליקציות של סמסונג נותנות למשתמש פתרון רחב למגוון השימושים ביום יום. מחירו של המכשיר יקר, וביחס למתחרים בשוק ולמרות המסך הגדול תג מחיר של 3,999 שקל יכול בהחלט לגרום לרוכש הפוטנציאלי לבחור במכשיר אחר.

את הסקירה הקצרה הזו ביצענו בהשקת מכשיר ה-Galaxy Note 3 בישראל ובהמשך נעלה את הסקירה המלאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.