אם למישהו עוד היה ספק שהמחשוב הלביש הולך להיות אחד הנושאים החמים ב-2014, וכנראה גם ב-2015, הכרזה נוספת שקשורה לתחום יכולה להסיר את כל הספקות. במקביל להכרזה של אינטל (Intel) על מחשב האדיסון (Edison) הזעיר שלה, הודיעה גם פריסקייל (Freescale) על מחשב זעיר משלה. מדובר ב-Warp, מחשב בגודל של מטבע עשרה סנט אמריקאי, פחות או יותר (כנראה קצת יותר), שמיועד למי שרוצה לזרז את היציאה לשוק עם מוצרי מחשוב לביש משלו – החל במשקפיים ושעונים חכמים, ועד מוצרי ניטור מצב רפואי, ועוד, ככל שיכול לעלות בדמיון המפתחים האפשריים.

ה-Warp הוא למעשה 'לוח אם' מלא. המטרה של פריסקייל היא להציע באמצעותו פלטפורמה מרכזית שתאפשר למפתחי מחשוב לביש להתרכז בחידושים עצמם במקום לבזבז משאבים על ליבת המחשוב עצמה. עם זאת, מדובר במערכת חומרה שמבוססת על קוד פתוח, ובפריסקייל ישחררו בקרוב את הסכמות של לוח האם, כך שכל חברה תוכל להעתיק אותו כמות שהוא ולייצר אותו לבד או לערוך שינויים לפי הצורך.

הלוח, שעולה 149 דולרים, מכיל גם אפשרויות קישוריות, כנדרש במקרה של מחשוב לביש, הון כוללות בלוטות' 4.0 וחיבור אלחוטי בתקן 802.11a/b/g/n. יש גם חיישנים שונים שמוכרים מעולם הטלפונים החכמים כמו תאוצה וכיוון. הוא מכיל גם אפשרות לחיבור לוחות בת, והחברה מתכוונת במהלך 2014 לשחרר שניים ראשונים שיאפשרו שימושים רפואיים ביצוע בדיקות ECG ובדיקות דופק רציפות.

הלוח מבוסס על מעבד חד ליבה מתוצרתה של פריסקייל, שהיא יצרנית שבבים וותיקה. הוא נקרא i.MX 6SoloLite והוא מבוסס על ה-Core-A9 של ARM. הוא מכיל שבב גרפי דו ממדי, והוא תומך בזיכרונות בעלי צריכת כוח נמוכה: LPDDR2 ו-DDR3L. יש גם חיבור HDMI ותמיכה ב-USB, וגם חיבור אתרנט ותמיכה בכרטיסי SD לסוגיהם. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד (Android) בגרסה 4.3, והחברה מציעה גם ערכת כלי תוכנה לפיתוח.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.