חברת Ringing Bells ההודית חשפה טלפון חכם חדש, ה-Freedom 251 אשר מבטיח להיות הסמארטפון הזול בעולם בתג מחיר של 251 רופי – שהם 4 דולר בלבד (כ-15 שקל).

הטלפון, אשר אי אפשר לצפות ממנו להרבה במחיר שכזה, דווקא מציג מפרט המיועד לעבר השוק הנמוך וזכה לתמיכה של הממשלה ההודית תחת תוכנית לעידוד תוצרת מקומית. הסבירו כי עלות החומרים בלבד עומדת על כמה עשרות דולרים ורבה בהרבה ממחירו הסופי לצרכן, אבל בשורה התחתונה ההודים זוכים לרכוש טלפון במחיר מגוחך למדי.

Freedom 251 הוא מכשיר קטן מימדים יחסית עם מסך בגודל 4 אינץ’ ברזולוציה של qHD. הוא מגיע עם זיכרון עבודה (RAM) של 1 גיגה-בייט ומעבד מרובע ליבות 1.3GHz, לצד זיכרון פנימי של 8 גיגה-בייט ומקום לחריץ הרחבה עד 32 גיגה-בייט נוספים. יש גם מצלמה 3.2 מגה פיקסל וכזו גם קדמית 0.3 מגה פיקסל, סוללה בהספק של 1,450mAh, תקשורת WiFi, Bluetooth אפילו גם GPS ותמיכה ברשתות דור שלוש עם מערכת האנדרואיד 5.1.

הוא יושק מחר ויהיה זמין למכירה דרך אתר ייעודי, בהודו בלבד כמובן. בקרוב אצלנו?

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.