אפל (Apple) אמנם לא הקדישה תשומת לב כלשהי ב-WWDC האחרון לגרסה הבאה של מערכת ההפעלה שלה ל-Apple TV, ה-tvOS 11, אבל עושה רושם שמשתמשים ישראלים דווקא ימצאו בה עניין רב: תמונות שהגיעו למערכת TGspot חושפות כי השפה העברית נוספה לרשימת השפות המובנות ב-Apple TV, ובקרוב יהיה ניתן להגדיר אותה כשפת הממשק העיקרית.

התמונות מראות כי העברית נתמכת בכל מקום במכשיר, החל מתפריטי ההגדרות ועד שמות האפליקציות במסך הבית ומסך הכנסת הססמא לחשבונות iTunes, כפי שנהוג כבר שנים ב-iOS. בנוסף ניתן לראות כי כיוון הטקסט והתפריטים מתהפכים ונכתבים כעת מימין לשמאל, כפי שעשתה אפל בגירסת iOS 9 לפני כשנתיים. עד כה תמך Apple TV ביותר מ-40 שפות בינלאומיות שונות.

כמו כן, העוזרת הווירטואלית סירי (Siri) גם היא לא זמינה עדיין בשפה העברית ב-Apple TV אם כי בניגוד לשפות הממשק, גירסת סירי של המכשיר תומכת בחמש שפות בלבד, כשארבע מתוכן הן אנגלית, כך שעושה רושם שהמצב הזה לא ישתנה בקרוב.

מעבר לשפה העברית, tvOS 11 תתמוך גם במעבר לממשק חשוך יותר לפי שעת היום, סנכרון מסך הבית בין כל מכשירי ה-Apple TV בבית, ותמיכה בטכנולוגיית AirPlay 2 לאודיו אלחוטי בין כל מכשירי אפל. הגרסה זמינה כרגע להורדה עבור מפתחים ותשוחרר לכלל המשתמשים בסתיו הקרוב.

(תודה לניב ניסים-מזרחי על הטיפ)