ביום שני האחרון חשפה אפל ב-WWDC, ועידת המפתחים השנתית שלה, את הגרסה החדשה של macOS Sierra OS X. במערכת הפעלה זו מגיעה באופן מובנה גרסה חדשה של דפדפן הסאפרי (Safari) אשר חוסמת כברירת-מחדל תכני אדובי פלאש (Flash).

משתמשים אשר יתקינו את גרסת הבטא של macOS Sierra וישתמשו בדפדפן המובנה של אפל יתקלו בריבוע שחור במקום תוכן פלאש. למרות שזה חסום כברירת-מחדל, המשתמש עדיין יכול לצפות בתוכן המדובר באופן ידני על-ידי לחיצה על הכפתור 'Click To Use Flash', כשלאחר מכן תופיע תיבת דו-שיח השואלת האם מדובר באישור הפעלה חד-פעמי, לצמיתות וכמובן אפשרות לביטול.

לא מדובר על צעד חריג, שכן גם גוגל הודיעה כי דפדפן הכרום יפסיק לתמוך בפלאש עד סוף השנה ואפילו אדובי מפצירה במפתחים להשתמש בטכנולוגיות אחרות ומודרניות יותר כמו HTML 5. נראה כי הכוכב של פלאש נמצא בדעיכה מאז שסטיב ג'ובס, מייסד אפל המנוח פרסם את המכתב הפתוח המפורסם 'תהיות אודות פלאש' בו הוא מונה את הסיבות מדוע iOS, מערכת ההפעלה הניידת של החברה, לא תומכת בטכנולוגיה הקניינית של אדובי (Adobe). כעת גם מערכת ההפעלה השולחנית של אפל לא תפעיל תכנים כאלה כברירת-מחדל ואנו מקווים שהצעדים האחרונים נגד פלאש יגרמו ליותר מפתחים להשתמש בטכנולוגיות מודרניות יותר כגון HTML5.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.