מפתח המשחק הפופולרי Flappy Bird לא ציפה לכזו היסטריה סביב המשחק, אשר הצליח בתוך כחודשיים להפוך לאפליקציה המורדת ביותר ב-iOS. עוד יותר ציפתה לנו הפתעה כשהוא החליט לפתע לוותר על אבק הכוכבים והכסף הרב הנלווה ולהסיר את המשחק מחנויות האפליקציות.

המפתח דונג נגוין הודיע כזכור בסוף השבוע האחרון על גבי חשבון הטוויטר שלו כי בכוונתו להסיר את פרי יצירתו הן מה-AppStore והן מה-Google Play עד יום ראשון בטענה הפשוטה כי "איני יכול לשאת זאת יותר". עוד ציין המפתח כי לא הייתה בעיית חוקיות ומקוריות במשחק עצמו וגם טרח לציין ולהדגיש כי אין בכוונתו למכור את קוד המקור של המשחק לגורם כזה או אחר. דונג, אמנם אינו פירט כאמור מהי הסיבה הממשית לכך שהחליט להסיר את המשחק, וככל הנראה זה נבע מלחץ וחשש מפרסום אישי.

פרט לזריזים שהספיקו להוריד את המשחק עוד לפני הסרתו, יש גם מי שמנסה לנצל את המצב: עמוד מכירה למכשיר ה-iPhone 5s שעלה ל-eBay עם המשחק מותקן עליו, הצליח להשיג סכום דמיוני של 99,900 דולרים עם למעלה מ-70 הצעות שונות. כן, אתם שומעים נכון, מכשיר רגיל לחלוטין עם המשחק שקרוב לוודאי היה ניתן להתקינו על מכשיר פרוץ או פשוט לא למחוק אותו מהמכשיר, הצליח לגייס סכום כסף דמיוני. עמוד המכירה כבר הוסר מהאתר, אבל גם אחרים כבר מנסים וישנם עמודי מכירה נוספים למכשירים דומים.

flappy-bird-iphone-ebay-100k
עמוד המכירה שעלה ב-eBay

אבל הסאגה לא תמה בזה. לאחר שהחליט המפתח להסיר את המשחק, הוא החל לקבל איומים על חייו בציוצים בטוויטר ממספר משתמשים שונים. “לטובתך אל תמחק את Flappy Bird כי אני ארצח אותך אם תעשה זאת”, אמר אחד הגולשים. “ גולש אחר החליט כי לא רק שהוא מאיים על המפתח, אלא מאיים כי הוא יתאבד: “אם תמחק את Flappy Bird אני אהרוג את עצמי, פשוט כמשמעו. זה הסמים שלי ואני כל כך מכור!”.

כך נראה כי למרות המפתח רצה רק שקט, הוא קיבל מנת רעש גדולה הרבה יותר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.