אז הוא כאן. אחרי חודשים ארוכים של ציפיות והימורים, GTA V, המשחק שמתיימיר להיות משחק השנה, ואולי אפילו הטוב ביותר בדור הקונסולות הנוכחי, הגיע. המבקרים כבר הספיקו לבדוק את המשחק החדש ולפרסם ביקורות. ממוצע הציונים? ובכו, 'משחק טוב מאוד' אינו ציון מספיק טוב כדי לתאר את הביקורות ש-GTA V מקבל, לפניכם כמה מהביקורות הבולטות ביותר.

IGN-1010

IGN הוא אולי האתר האמין, המקצועי והטוב ביותר כשזה מגיע למשחקי מחשב, וזו אולי הסיבה בגללה הביקורות שלו נחשבות כל כך. "GTA V הוא לא רק משחק מהנה בצורה מגוחכת, אלא גם סאטירה אינטלגנטית של אמריקה המודרנית", נכתב בביקורת, ובהמשך נתנוה גם השוואה ל-GTA IV של 2008, "הוא מייצג את העידון ש-GTA IV הביא לפני 5 שנים, אך זהו גם משחק שאפתן בפני עצמו". לטענת המבקר, המשחק טוב יותר מבחינה טכנית בכל דרך אפשרית: "אין עולם אחר במשחקי וידאו שמתקרב לזה בגודלו או בהיקפו, ויש אינטלגנציה חדה מאחורי חוש ההומור. הוא מספר סיפור מרתק, בלתי צפוי ופרובוקטיבי. זהו אחד ממשחקי הוידאו הטובים ביותר שנעשו איי פעם." (לביקורת המלאה)

The Guardian-55

"הגאונות של GTA V היא בכח הפיתוי העצום של החזון שלו", טוען המבקר, ומשבח את הטכנולוגיה: "הויזואליות של המשחק היא מדהימה – פשוט מדהימה, אין ספק שדוחפים את החומרה המזדקנת לגבול". המבקר גם משבח את העיר ואת הגיוון שבה, בטענה שיש את מרכז העיר, שכולל גורדי שחקים וסמטאות מזובלות, אבל אז, כשיוצאים מהעיר, מגלים שטחים ענקיים של מדבר, נשרים וזאבי ערבות נודדים. "העולם גורר אותך פנימה. הוא מתחנן בפניך שתחקור – ואז הוא מתגמל אותך. אתה מרגיש שכל מילימטר מנוף במשחק נעשה תוך כדי מחשבה על הגיימר." (לביקורת המלאה)

סקירת וידאו של Rev3Games

EDGE-1010

"הכל עובד", משבחים באתר. לטענתם, יש למשחק "סיפור שהוא לא רק מה שסדרת GTA תמיד רצתה לספר, אלא אחד שגם מתאים לדרך בה אנשים תמיד שיחקו בו, זה הישג עצום". "כאשר אנחנו עומדים בפתחו של דור (קונסולות) חדש, GTA V שולח מסר מאיים לשאר התעשיה. תתעלו על זה." (לביקורת המלאה)

CVG-1010

ב-GVC בחרו להתעמק יותר בעיר החיה והתוססת ובמציאותיות של המשחק. "כנופיות משוטטות ברחוב, כבישים סדוקים, ופנסי חיפוש של המשטרה חותכים דרך שמי הלילה ונותנים לאזורים המסכנים של העיר שכבה מוחשית של לכלוך". "בווינווד (Vinewood – העתק של הוליווד) , מכוניות ספורט מנצנצות בשמש, תיירים מצלמים עם הטלפונים שלהם…תשוטטו בכפר ותראו תרמילאים, רוכבי אופניים, ואנשים מטיילים עם הכלב שלהם". ומסכמים – "העולם עוצר נשימה, התסריט מצחיק, המוזיקה מעולה… ו, יותר מהכל, הוא ממש, ממש מהנה. (לביקורת המלאה)

GamesRadar – 55

"לאורך GTA V תחליפו בין השלישייה, ותראו את San Andreas דרך עיניים של אנשים שונים באופן פראי – כולם כתובים בצורה מעולה". "במקום להכריח דמות אחת לטפס בסולם הפשע, GTA V עושה עבודה מעולה בלספק כל אחת מהן עם המניעים שלה, המשימות שלה, והאישיות שלה." (לביקורת המלאה)

נראה כי רוב הביקורות רק משבחות את המשחק, והצפייה הגדולה השתלמה.