כנס IDF של אינטל (Intel) בסין משמש במה גם לכמה תצוגות של טכנולוגיות שלאו דווקא קשורות לחברה. אחת מהן היא מחבר ה-USB החדש כפי שנקבע על ידי קבוצת הקידום של ה-USB, מחבר סימטרי שקטן יותר ממחבר ה-USB הקיים כיום בשוק עבור המחשבים הנייחים והניידים וההתקנים שמתחברים אליהם, ומעט גדול יותר ממחבר ה-microUSB שמשמש העיקר את התחום הנייד ואת ספקי המתח שטוענים את המכשירים באמצעות כבל מתאים.

המחבר, שמידותיו הן 8.3×2.2 מ"מ עמוד להיות עמיד עד 10,000 פעולות, והוא יכול לתמוך בזרם של עד 3 אמפר במקום עד 2 אמפר כיום רוחב הפס שלו מאפשר העברת נתונים בקצב של עד 10 ג'יגה-ביט/לשנייה, בתקן USB 3.1. מהירות זו זהה למהירות של הדור הראשון של תקן ה-Thunderbolt של אינטל, שנמצא בשימוש במחשבי המקינטוש.

אבל למעשה האפיון הכי חשוב של המחבר החדש הוא הסימטריות. שלא כמו בחיבורי ה-USB הנוכחיים לא צריך לזכור כיצד בדיוק צריך להכניס את כבל ה-UJSB למחבר, הוא פועל בדיוק אתו דבר בשני הצדדים, בדומה למחבר ה-Lightining של אפל (Apple).

מכשירים ראשונים עם מחברי ה-USB החדשים לא צפויים להגיע לפני הקיץ, ובכל מקרה הם יוכלו להציע תאימות לאחור באמצעות ממירים מתאימים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.