אחרי שמועות רבות על טאבלט תוצרת נוקיה מבוסס Windows, שאחת מהם רק מהשבוע האחרון, מגיעה כעת גם התמונה הראשונה של המכשיר הטאבלט העתידי. מקור אנונימי מסר ל-The Verge כי הטאלבט שבתמונה הוא הוא הטאבלט של נוקיה שיכונה Sirius ויוכרז באופן רשמי באירוע שיתקיים בניו יורק ב-26 לספטמבר.

התמונה שהתגלתה באתר הפורומים Digi-Wo.com, לא מציגה יותר מדי פרטים לגבי הטאבלט שמזכיר, איך לא, את מכשירי הלומיה (Lumia) השונים של החברה. למעשה, מהגב הוא נראה כמו מכשיר לומיה 'מוגדל', כאשר עוביו הכולל עדיין דק יחסית. כפי שכבר כתבנו, הוא יבוסס על מערכת ה-Windows RT, זו שרצה על הטאבלט המאוד לא מוצלח במכירות של מיקרוסופט, ה-Surface RT. הוא יצויד במסך בגודל 10.1 אינצ’ ברזולוציה של 1,920×1,080 פיקסלים עם בהירות גבוהה יחסית גם לשימוש בחוץ באור שמש ישיר.

עוד נאמר כי נוקיה תשתמש בשבב ה-SoC המוביל של קוואלקום (Qualcomm), ה-Snapdragon 800 אשר מבוסס על מעבד מרובע ליבה במהירות 2.2 ג'יגה-הרץ. הוא יהיה מצויד בזיכרון 2 ג’יגה-בייט RAM, מצלמה 6 מגה פיקסל אחורית, חריץ microSD יחד עם סוללה המספקת עד 10 שעות עבודה. בנוסף, ניתן יהיה לחבר אל הטאבלט מקלדת נשלפת שתספק עוד קצת זמן סוללה. מחירו ככל הנראה לא יהיה זול יותר מהטאבלט של אפל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.