אחרי שמועות רבות על טאבלט תוצרת נוקיה מבוסס Windows, שאחת מהם רק מהשבוע האחרון, מגיעה כעת גם התמונה הראשונה של המכשיר הטאבלט העתידי. מקור אנונימי מסר ל-The Verge כי הטאלבט שבתמונה הוא הוא הטאבלט של נוקיה שיכונה Sirius ויוכרז באופן רשמי באירוע שיתקיים בניו יורק ב-26 לספטמבר.

התמונה שהתגלתה באתר הפורומים Digi-Wo.com, לא מציגה יותר מדי פרטים לגבי הטאבלט שמזכיר, איך לא, את מכשירי הלומיה (Lumia) השונים של החברה. למעשה, מהגב הוא נראה כמו מכשיר לומיה 'מוגדל', כאשר עוביו הכולל עדיין דק יחסית. כפי שכבר כתבנו, הוא יבוסס על מערכת ה-Windows RT, זו שרצה על הטאבלט המאוד לא מוצלח במכירות של מיקרוסופט, ה-Surface RT. הוא יצויד במסך בגודל 10.1 אינצ’ ברזולוציה של 1,920×1,080 פיקסלים עם בהירות גבוהה יחסית גם לשימוש בחוץ באור שמש ישיר.

עוד נאמר כי נוקיה תשתמש בשבב ה-SoC המוביל של קוואלקום (Qualcomm), ה-Snapdragon 800 אשר מבוסס על מעבד מרובע ליבה במהירות 2.2 ג'יגה-הרץ. הוא יהיה מצויד בזיכרון 2 ג’יגה-בייט RAM, מצלמה 6 מגה פיקסל אחורית, חריץ microSD יחד עם סוללה המספקת עד 10 שעות עבודה. בנוסף, ניתן יהיה לחבר אל הטאבלט מקלדת נשלפת שתספק עוד קצת זמן סוללה. מחירו ככל הנראה לא יהיה זול יותר מהטאבלט של אפל.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Mr google

  Windows RT הוא כישלון !
  אני ממליץ לנוקיה לא לבחור ב RT אלא ב windows 8 pro .

 • איציק

  ל-ZOOM – כמשתמש חלונות פון כבר מעל לשנתיים. אתה מדבר שטויות ובטונות.
  המערכת שקיבלה ביקורות נלהבות כל כך שלך ושמה מיגו לא ממש מכרה את ה-N9 …
  נכון שחלונות 8 לא מתרוממת אבל זה רק בגלל שחלונות 7 טובה מאוד כמו XP בשעתה. אז מי בדיוק ירוץ
  להחליף מערכת טובה בחדשה כשאין צורך?
  נכון מיקרוסופט עשתה טעות כשהכניסה את ממשק האריחים למחשבים ללא מסך מגע – זו טעות ועל זה אין להתווכח.
  אבל טעות יותר גדולה היא לא להכנס לשוק שכולו הולך לעבור למגע. אז בהתחלה יש אימוץ איטי של המערכת אבל בסוף כולם יעברו למסכי מגע וחלונות תנצח ובענק.

  ואיזה אלטרנטיבה יש בדיוק לנוקיה? אנדרואיד? חוץ מסמסונג אין אף חברה גדולה לא סינית שמכירות האנדרואיד שלה בשמים.

  אז להירגע. שוק חלונות פון גודל בקצב מרשים – והמערכת הזאת מ ע ו ל ה ! ! !

  • ZOOM

   איציק,
   כאשר עומדת בפני הברירה לכבד את דעתך או את דעתו של ביל גייטס (בעניין חלונות-פון), אני נוטה "לדבר שטויות ובטונות" וללכת דווקא עם ביל גייטס ולא איתך – למרות גאונותך ונסיונך בתחום.
   אשר ל-N9 מבוסס מיגו: הצכשיר זכה לביקורות אדירות ע"י מיטב הסוקרים והיה לו ביקוש אדיר. מנכ"ל נוקיה ראה את הביקוש ונבהל מחשש שזה יפגע בתוכניתו לעודד מכירת מכשירים מבוססים WP (שטרם היו מוכנים בקיץ 2011). הוא זה שרצח את N9 ובראיון לעיתון גדול בפינלנד הצהיר על כך בגלוי. N9 זכה בפרס עיצוב יוקרתי באותה עת ועקף את העיצוב של אפל. השבועון הגדול בגרמניה Der STERN המליץ לקוראיו לנוסע לשוויץ או לאוסטריה כדי לרכוש N9 בגלל שנוקיה לא סיפקה את הדגם הנהדר הזה לשוק הגרמני הכל כך חשוב.
   לעומת זאת חלונות-פון 7X היה מערכת הפעלה נוראית שאפילו מיקרוסופט נטשה את משתמשיה והכריזה שלא תהיה תאימות בינה לבין מערכת חלונות-פון 8X ובכך גרמה נזק טדיר לנוקיה וללקוחו האומללים שקנו בזמנו לומיה 900 והיום לא מסוגלים למכור את המכשיר אלא תמורת סכום מגוחך.
   לא רק שאני מעדיף את דעתו השלילית של ביל גייטס על דעתו של "איציק", אני אפילו שומע את דעתו של הסמנכ"ל בריאן ביניאק ((Brian Biniak, vice president and general manager of app development at Nokia Corporation) שלפני 4 שבועות יצא בביקורת קשה נגד מיקרוסופט וחבט בה קשות בפומבי:
   http://www.valuewalk.com/2013/07/nokia-corporation-adr-nok-slams-microsoft-corporation-msft/
   אתה איציק מתלהב מהגידול "המרשים" של חלונות-פון ובנוקיה עומדים העובדים ובוכים לראות איך המעצמה שלהם שהיה לה נתח שוק סמארטפונים של 33% איבדה עשרה מתוך 11 לקוחות שלה והגיעה לנתח שוק של 3% תוך עשרה רבעונים שבהם הצטבר הפסד אבטרונמי של מיליארדי יורו.
   אתה אומר "חוץ מסמסונג"..ולא מבין שסמסונג הגיעה לפסגה אך ורק בזכות האידיוט העומד בראש נוקיה שנתן לה את המתנה של החיים שלה כאשר הצהיר "אם נלך על אנדרואיד נאבד את היחודיות של נוקיה". עכשיו ה"יחודיות" של נוקיה מתבטאת בכך שהיא איבדה לחלוטין את עצמואתה ותלויה לגמרי במיקרוסופט שלפי כל הסימנים ולפי עניות דעתי – על סמך התנהגותו של ביל גייטס בכלל וסילוק באלמר בפרט – עלולה להשאיר א נוקיה עם הישבן בחוץ כאשר הציבור יבין שמיקרוסופט עומדת לסגת מחלונות-פון בגלל שאפילו סכום סיסבוד של מיליארד דולר בשנה לא עוזר לעסק להמריא. בילל גייטס מבין עניין ולא מסכים למצב בו מיקרוסופט שופכת כל כך הרבה כסף ואחרי שנתיים וחצי נתח השוק שלה לא רק שלא עלה (בגלל ההסכם עם נוקיה) אלא ירד!!!.

   • איציק

    תוכל לתת כאן קישורים לדבריו של ביל גייטס?
    מיקרוסופט לעולם לא תנטוש את חלונות פון אולי תשנה את ממשק המשתמש.
    לנטוש את שוק המובייל זו התאבדות.

    • ZOOM

     איציק, מה קרה?
     אתה לא יודע להשתמש במונע החיפוש של גוגל ללא עזרה מצידי?
     רשום את המחרוזת הזו ותקבל המון קישורים בנוגע לדעתו של ביל גייטס על חלונות-פון.
     BILL GATES ON WINDOWS PHONE
     יש לי שאלה אליך:
     באיזה מכשיר אתה משתמש בחלונות-פון?

     • איציק

      כעת לומיה 920 . מרוצה מאוד.
      היה לי אייפון רק לכמה שעות והעפתי אותו לעזאזל. עם אנדרואיד שרדתי קצת יותר אבל שוב מכרתי גם אותה.
      חלונות פון זו מערכת מצויינת. אם כי כמובן גם יש לי הערות על ממשק המשתמש וחוסר בצרכים שונים.

      קראתי מעט מהקישורים. ואני חייב להודות שאכן לא שמעתי עד עכשיו מאום על זה.
      אבל ביל גייטס מציין שהכשלון זה האסטרטגיה ולא המערכת עצמה. כלומר הרבה מסביב.
      לא מאמין שמיקרוסופט תנטוש את חלונות פון זה פשוט לא יקרה.

      • ZOOM

       איציק – ואיזה דגם חלונות-פון היה לך לפני לומיה 920?

       • איציק

        dell venu pro
        גם ממנו הייתי מרוצה. אם כי היו לו כמה חסרונות בולטים.
        חוסר תמיכה בעברית – נפתר חלקית אחרי עדכון מנגו. חלקית בלבד.
        חוסר בולט באפליקציות – היה בן המכשירים הראשונים בשוק כשמהערכת רק יצאה.
        תלות בתוכנה זון – תוכנה נחמדה – אבל לעזאזל אני שונא את הרעיון של סנכרון
        אין יכולת לגבות הודעות ואפליקציות.

        אבל – הייתי מרוצה ממנו והיה לי אותו קרוב לשנה. אחריו היה לי אייפון 4 שממש לא סבלתי ואחרי זה אנדרואיד.
        כעת יש לי לומיה 920 מכשיר מעולה. אני מרוצה מאוד.
        אבל גם כאן יש מה לשפר והרבה.
        אני ממש לא אומר שהמערכת מושלמת – ממש לא.
        אבל היא מצויינת. מהירה מאוד. חלקה. יציבה כמו ששום מערכת אחרת לא. ממשק משתמש כל כך נוח שאתה שואל את עצמך, לעזאזל איפה הייתם לפני.
        כל הרעיון של ההאבים והתקשורת שם מאוד מאוד נוח – ההקלדה – ההטמעה של הרשתות החברתיות כחלק מהפון.
        ההאב של האנשים – זה ה' דבר.
        רוצה חסרונות ? אני יגיד לך עשר. אבל לכולם יש מה לשפר.
        הבסיס והרבה מעבר לזה כאן טובים. ומה גם שמאז שמהערכת הגיעה לנוקיה היא עשתה כמה שיפורים לטובת המשתמשים כמו להיפטר מהזון המעצבנת וגישה ישירה למכשיר כמו לכרטיס זכרון.
        מאוד הייתי רוצה שנוקיה תטמיעה כמה שינויים שהיו בסימביאן ז"ל כמו יכולת לסגור אפליקציה ברקע עם איקס במנהל המשימות. שעון מעורר שפועל גם כשהטלפון סגור. ועוד…..

        אני מאוד מקווה בשביל נוקיה שהיא תחזור להוביל אחרי הטעות המפגרת ושמה סימביאן.
        נוקיה מייצרת מכשירים איכותיים מכל בחינה. וזו החברה שעד היום היתה לה התמיכה הטובה ביותר לשפה העברית.

 • בולי

  לא יודע איך נוקיה הולכת על RT. זה כמעט כמו להתאבד. מיקרוסופט עצמה הפסידה 900 מיליון ממה שקראתי על ווינדוס RT. המון חברות אמרו שהם לא יוציאו מכשירי RT כי המערכת לא מספיק טובה ויש כלכך המון ביקורות רעות.
  יש אמנם אופיס אבל אנשים שקונים טאבלט לא מחפשים רק עבודה ו RT זה לא מוצר עסקי.

  • ZOOM

   בולי אל תחפש הגיון במעשיו של מנכ"ל נוקיה.
   בתחילת 2011 נחתמה שותפות עיסקי בין מיקרוסופט לנוקיה ולא משנה כמה היא נראתה אז נכונה או שגויה היא עדיין נראה נורמלית ותקינה. העיסקה לא הצליחה וזה מסביר גם מדוע מנכ"ל נוקיה רצח במו ידיו את MeeGo שזכתה לביקורות נלהבות מכל עבר.
   נושא מכירת נוקיה על על הפרק בשנת 2012 כאשר התבררה במלואה תמונת ההפסדים הקשים של נוקיה. זה מסביר מדוע מנכ"ל נוקיה רצח גם את Meltemi. תנאי מוקדם למכירת נוקיה למיקרוסופט היה להפטר מכל מערכת הפעלה לסמארטפונים שאינה מתוצרת מיקרוסופט.
   באלמר ואילופ שוחחו בינהם על המזימה למכור את נוקיה למיקרוסופט אך לפני שזה יצא לפועל נעצרו המגעים בגלל הכשלון נצורב של SURFACE RT.
   מיקרוסופט ישבה אז לא רק על כשלון אחד אלא על שניים: גם בתחום הסמארטפונים וגם בטאבלטים. ואופילו קבלת הפנים לחלונות-8 היתה צוננת מאד והמכירות צלעו.
   כל אלו הובילו את בעל הבית (קרי ביל גייטס) להתערב ולפסול בפומבי את WP ולהגדירו בטעות ברורה.

   מה יהיה מעתה והלאה?
   ראשית יש לתקן את חלונות-8. יצא תיקון, נניח ששמו יהיה חלונות 8.1, וארגון טוב יותר יגיע בגירסה 9.
   שנית יניחו ל RT לגסוס ולמות כי טובה לא תצמח ממנו.
   שלישית יש לטפל בחלונות-פון בזהירות. תחילה זורקים את באלמר ואת הרעיון לקנות את נוקיה. אחר כך בזהירות רבה ואולי במשך שנה שנתיים ירדו מן הענים תוך הקפדה שלא להפר חוזים חתומים.

 • ZOOM

  צעד נוסף במאמצים של מנכ,ל נוקיה לחסל את החברה שהוא עומד בראשה. הכשלון רשום על הקיר.

  • נתן

   מה זה הסגנון תגובות של איינט יש כאן?
   אל תדאג לנוקיה, היא בדרך נכונה. השקה של מוצרים חדשים רק תעזור לה ולא ההיפך.

   • feffew

    +1 נראה ונשמע טאבלט מעולה. מקווה שיהיה לו מחיר זול. נוקיה משתפרת מאד עם הזמן,ואני רק מקווה שיוציאו טאבלט 7 במחיר זול עם מפרט כמו הנקסוס 7 החדש.אם יהיה כזה טאבלט אני אקנה אותו בלי היסוס

   • ZOOM

    נוקיה נגמרה סופית בימים האחרונים כאשר הבעיטה שנתן ביל גייטס בישבנו של סטיב באלמר הגיעה לתודעתו של כלל הציבור. חלק קטן של הציבור ואני בינהם הבין היטב שבאלמר סיים את ה"קריירה" שלו כבר בפברואר 213 כאשר ביל גייטס הגדיר את מיזם Windows Phone במילים It is Clearly a MISTAKE בראיון פומבי עם צ'ארלס רוז.
    באלמר סולק ומטעמי חסד לחבר ותיק ביל גייטס נותן לו את האפשרות לייצר מצג כאילו והוא עוזב בעצמו את מיקרוסופט.
    מיד לאחר הראיון החליט ביל גייטס להטיל ווטו על התוכנית של זוג הלצים (באלמר ואילופ) למכור את נוקיה למיקרוסופט. ביל גייטס יודע לקרוא מספרים והוא הבין את הפגיעה הכלכלית הקשה ששני הלצים המיטו הן על נוקיה והן על מיקרוסופט.ולכן החליט לחתוך את השטויות.
    לחלונות היה נתח שוק של 12% לפני 6-7 שנים בתחום הסמארטפונים. נתח זה הדרדר לכדי 5% לפני שזוג הלצים הנ"ל התיצב על הבמה בלונדון בפברואר 2011 להכריז על ה"ברית" בין מיקרוסוםט לבין נוקיה.
    מיקרוסופט שפכה מיליארדים לעזור לנוקיה ומה קרה? גם נתח מעורר הרחמים של 5% הדרדר לכדי פחות מ4% למרות שאילופ הרג את סימביאן, מלטמי ו- מיגו. אילופ לקח את נוקיה מנתח שוק של למעלה מ30% לנתח שוק של עשירית מזה.
    באלמר הבטיח בזמנו לביל גייטס כי יש כאן פוטנציאל להגיע ל38% (33 של נוקיה + 5% של חלונות-פון) וביל גייטס רואה את המספרים ומחליט לחתוך.
    אחרי סילוקו של באלמר יגיע גם היום בו מיקרוסופט תוציא את האוויר מWP. ואחרי זה אילופ יסולק מנוקיה.
    נוקיה בדרך הנכונה? אתה הוזה, נתן.
    נוקיה נכשלה בגדול בנסיון הקודם שלה להכנס לשוק המחשבים (BOOKLET), והפעם הכשלון יהיה צורב יותר. בעקבות המהלך האחרון של נוקיה הודיעה סוכנות הדירוג מודי'ס על הורדה נוספת בדירוג של נוקיה לנוכח ההפנמה שברא נוקיה עומד אידיוט מושלם.
    נכון אמרת "השקת מוצרים חדשים תעזור לנוקיה" – שחכת רק להוסיף כי רצוי מאד שמוצרים אלו לא יהיה להם כל קשר לשני הכשלונות הגדולים ביותר של מיקרוסופט בשנים האחרונות: חלונות-פון וSURFACE.

  • גיא

   כשלון על מה אתה מדבר
   כל הטאבלטים שיש היום בשוק בתאכלס הם נטו משחק וכאילו לעבודה ממש פחות לעבודה
   לא באמת לעבודה מסודרת
   פה אתה מקבל אופיס מקורי לא כמו לא ליד אופיס אופיס
   וכאשר לאט לאט המערכת הזאת תצמח עוד מכשירים גם יהיו אפליקציות מעניינות כמו שיש למתחרות
   זה רק עניין של זמן
   כי הכי הגינוי שיהיה טאבלט ווינדוס היום רוב הבתים יש להם מחשב עם ווינדוס
   בעבודות ווינדוס ומשתמשים בשרתים של מיקרוסופט ובמיוחד באופיס
   אני מאמין במערכת הזאת כי תאכלס היא לא כזאת רעה היא אפילו מעניינת ומסקרנת
   והכי חשוב אחרת משאר המערכות שמאוד דומות זו לזו

   בהצלחה נוקיה כל הכבוד עד עכשיו עשיתם מוצרים טובים ומעניינים
   מאוד מסקרן אותי לראות מה תציגו ב26.9 ובמיוחד בעתיד

   • יוסי כהן

    נכון מאוד אבל לא הRT הזוועתי!
    טאבלט עם ווינדוס 8 זה אגדי וגאוני!
    אבל RT הוא דבר שטני שמעולם לא היה צריך לצאת….
    כל הכבוד יש לך את אופיס… התוכנה הכי מטומטמת ולא אינטואיטיבית למשתמש.(תהנה אתה עם סמן שזז מוזר ועברית ואנגלית שמתערבבות עם מספרים ויוצרים משפטים לא קריאים!)

    • איציק

     גם אני חושב שחלונות לעולם לא תוכל לרוץ על מעבדי ARM שבמקור יועדו למכונות גילוח.

     גם אם יציעו לי טאבלט חלונות RT ב-100 דולר לא ארכוש. ואיזה מטומטם יעשה את זה?
     תלות מוחלטת בחנות האפליקציות של מיקרוסופט ובמפתחים, וחוסר יכולת להתקין תוכנות בסיסיות.
     מיקרוסופט צריכה מהר להפסיק את ה-RT הזה

     • א.א.

      חכה קצת, מעבדי ARM A57 יגיעו עם 64BIT ויותר כוח, אינטל מאטה את קצב הפיתוח עקב הקירבה למגבלות טכנולוגיות, הפערים מצטמצמים. אני חושב שריאלי להניח שתוך מס' שנים לא רב מעעבדי ARM יוכלו להוות בסיס למע' שולחניות או מכשירים דוגמת UBUNTU EDGE המתפקדים כתחנת עבודה ניידת.

  • מישהו

   הרבה מחקרים על שוק המובייל היום מראים שהחברה בעלייה, אז חיסול החברה זה לא הדרך של מנכל נוקיה בשנים האחרונות.

   • ZOOM

    אני לא צריך "מחקרים" 🙂
    אני קורא את הדוחות הכספיים של נוקיה עצמה. האלמנט היחיד שנמצא בנוקיה "בעליה" הוא סכום ההפסדים המצטברים. כבר שנתיים וחצי שנוקיה לא ראתה סנט אחד של רווח מפעילותה בענף הסמארטפונים. הפסידה סכומי עתק למרות התמיכה הרבעונית בסך רבע מיליארד דולר שמיקרוסופט מעבירה לה.
    המפעילות שונאות את מיקרוסופט כי SKYPE היא בבעלות מיקרוסופט. SKYPE זה רעל להכנסות של המפעילות.

    • א.א.

     אבל כל מכשיר אנדרואיד מאפשר גישה להמון אפליקציות של VOIP, למה דווקא נטפלים למייקרוסופט?
     ממש חבל לי, כי נוקיה יודעת לייצר מכשירים איכותיים. הלומיה 920 הוא מכשיר יפה חזק ומצלח מאוד לטעמי, למע' שהוא מריץ לא התחברתי..

     • ZOOM

      "נטפלים" למיקרוסופט כי היא הבעלים של SKYPE. זו הסיבה ואין אחרת. המפעילות ברחבי העולם לא רוצות לירות לעצמן בראש.

      • א.א.

       אבל מה עם whatsapp, טנגו, וייבר, קקאו וכו'? סקייפ אינה היחידה ואפילו איני בטוח שהיא הנפוצה ביותר עבור שיחות בניידים

       • פיפוש

        כי אף אחת מהן לא בבעלות של היצרניות כמו סקייפ. מה גם שסקייפ מאוד פופולרית.

        • א.א.

         אבל היא תוכנה אחת ואני חושב שיש פופלאריות ממנה היום. אם מחפשים להתנגד לVOIP, WP היא לא המובילה בתחום. אולי חב' לא מוכנות להסתכן בהפצה של מכשירים המבוססים לעיה כי אין להם שוק רחב והמע' עוד בוסרית?

      • יוסי כהן

       כבר ממזמן חברות הסלולר הן ספק אינטרנט נייד ותו לא….