תמונות ראשונות שפורסמו על ידי האתר הסיני win8china.com שקשורות לעדכון הבא של חלונות, הלו הוא Windows Blue מספקות הצצה ראשונה אל מאחורי הקלעים אל מה שמחכה למי שכבר משתמש כיום בחלונות 8.

לפי התמונות יש אמנם שינוי בליבת המערכת, הקרנל (Kernel), לגרסה 6.3 מה שאומר לכאורה שמדובר בעדכון במערכת הפעלה חדשה – מדובר במספר שמהווה המשך ישיר להתפתחות של חלונות מאז גרסת הויסטה (Vista) אז ליבת המערכת הייתה 6.0. הקרנל של חלונות 8 הוא 6.2. עם זאת, לפי התכונות שהתגלו עד עכשיו, מדובר בכל זאת יותר בעדכון וערכת שירות לחלונות 8 יותר מאשר מעבר לחלונות 9. האם זה אומר שכמו גוגל (Google) ומוזילה (Mozilla) עוברת גם מיקרוסופט (Microsoft) לשיטת עדכונים שהיא במהותה: מה שמספיקים עד תאריך מסוים, זה מה שמשיקים, העיקר שיהיה עדכון? כנראה רק שבמקרה של חלונות העדכונים והחידושים יגיעו בהפרשים גדולים בהרבה.

IE11 יהיה חלק מהעדכון של Blue

הדבר המעניין השני שהתגלה הוא עדכון של אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer) לגרסה 11, מה שאומר שמיקרוסופט תהיה עוד יותר תחרותית בתחום הזה, לאחר ההתקדמות הנאה עם היכולות של IE10. בתמונת המסך אפשר לראות שניתן לבחור את מצב הגלישה של הדפדפן, והוא רץ במצב IE11.

בנוסף, לפי האתר, ייתכן שמיקרוסופט תחליט לדלג על אחד משלבי הבדיקות הסגורות. לפי ההערכות ציון הדרך הראשון של הבדיקות כבר עבר, אבל ציון הדרך הבא כבר יהיה אפשרות הורדה של סקירה מוקדמת של העדכון לכלל המשתמשים כדי שיחוו דעתם, וכך יספקו לחברה מרדמונד משוב גדול יותר.

(מקור)