הממשק הקנייני של שאומי (Xiaomi), שזכה לשם MIUI, הוא אחד היציבים והמוצלחים מבין הממשקים שכמעט כל היצרניות הסיניות מצמידות למערכת ההפעלה של גוגל (Google) לפני שהמכשירים שלהן יוצאים מהמפעל. נכון להיום מגיעים המכשירים של החברה עם MIUI 8, אבל בעוד מספר חודשים כבר אמורה שאומי להציג את הגרסה התשיעית של הממשק, ואתמול הוצגו תמונות ראשונות שלו.

את התמונות העלה לחשבון שלו בווייבו (Weibo), הרשת החברתית הסינית, אחד ממנהלי השיווק של החברה. בתמונות אפשר לראות את עמוד הבית, עמוד נמצאות צלמיות מסודרות של אפליקציות וכן את העמוד שמוצג כשלוחצים על כפתור ניהול המשימות – האפליקציות הפתוחות שפועלות במכשיר, כולל אלו שפועלות ברקע.

לפי שיחה קודמת בווייבו, אותה העלה מנכ"ל החברה לי ג'אן, העיצוב של MIUI 9 מתמקד בכך שהוא יהיה יותר חלק ויותר יציב וגם יותר עוצמתי.

את זה אולי קשה לראות כבר בתמונות הספורות ששוחררו, אבל מה שכן ניתן לראות הוא שהצלמיות של האפליקציות הרבה פחות שטוחות והרבה יותר מלאות חיים מאשר ב-MIUI 8 בה כל הצלמיות של אפליקציות ברירת המחדל סגורות בתוך ריבועים שטוחים בעלי צבע חד גוני. כן ניתן לראות בחירה בצורות שונות של צלמיות, כשלא כולן עונות לאותו עיצוב.

כאמור, עדיין לא ברור מתי מתכוונת שאומי להשיק את הממשק החדש.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.