ישראל ידועה בעולם כמדינה מתפתחת ומצליחה בתחומי הטכנולוגיה השונים, אך תחום הגיימניג הוא דווקא תחום שישראל אף פעם לא בחרה להשקיע בו. אם כבר יש קורסים לפיתוח משחקים, הם משולבים כקורסים צדדיים ביותר בדרך לתואר במדעי המחשב, ותו לא. עכשיו אולי צפוי שוני. מכללת תילתן, המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית בחיפה, מנסה לשנות את פני השוק הישראלי עם מסלול ייעודי.

לפי המידע הכתוב באתר המכללה, המסלול יציע שיתוף פעולה עם חברות המשחקים הגדולות בעולם. במכללה לא יעסקו בלימוד חומר תאורטי בלבד, אלא יקנו לתלמידים את הכלים המתאימים לפיתוח משחק באופן עצמאי או כחלק מחברה.

הקורס יימשך שלוש שנים, ובו הסטודנטים ילמדו על היסטוריית משחקי המחשב ויילמדו לעבוד עם מנועי המשחק המובילים בשוק – Unreal Engine  ו-Unity Engine, מנוע שכמה ממשחקי הדפדפן היפים ביותר נכתבו באמצעותו. את פרויקט הגמר יתחילו הסטודנטים לבצע כבר בשנה הראשונה – והוא משחק וידאו אותו יפתחו הסטודנטים בצוותים. המרצים הם אנשים מובילים בתחום הגיימינג הישראלי, כאשר המכללה מבטיחה שכל החומר הנלמד מתאים לצורכי השוק.

לנו נותר רק לקוות שהסטודנטים החדשים בתחום הטרי יחסית, שמתחילים את לימודיהם בחודש מרץ הקרוב, יכניסו את תחום הגיימינג לתודעה הישראלית, ויהפכו את ישראל למעצמת גיימינג טכנולוגית.