שבוע בדיוק לפני אירוע Zoom Reinvented, נראה שהחברה עדיין לא למדה לשמור סודות: אתמול העלה חשבון הטוויטר EVLeaks, הידוע כמדליף סדרתי של פרטים ראשוניים על מכשירי החברה, תמונה ראשונה של Lumia 1020, שרק בשבוע שעבר נחשף ע"י אותו חשבון כשמו הרשמי של המכשיר הידוע בכינויו EOS.

לפי התמונה, המכשיר מעוצב לפי הקווים המוכרים של מכשירי הדגל של היצרנית הפינית בשנתיים האחרונות – עיצוב שהחל עם N9, המשיך עם Lumia 800 ו-Lumia 900 ומוכר כיום גם כעיצובו של Lumia 920, הגרסא הבינלאומית של מכשיר הדגל של החברה, שגרסאותיו האמריקאיות שנחשפו בחודשים האחרונים מעוצבות כל אחת בצורה ייחודית אחרת – בין אם מדובר במסגרת מתכתית או בגוף מלבני אחיד. ההבדל היחיד הנראה לעין הוא האפרכסת, שהועברה, כך נראה, אל קצה חיפוי הזכוכית הקדמית במקום לשמש פתח לאבק במרכז הצד העליון. עם זאת, מהדלפות קודמות ידוע שגם צידו האחורי של הגוף ייראה שונה מזה של המכשירים הנוכחיים בסדרה, עם בליטה גדולה שתאחסן את חיישן הצילום.

הפרט הבולט בתמונה, יותר מאשר גוף המכשיר, הוא אריח הנושא לוגו חדש תחת השם Nokia Pro Cam. מדובר, מן הסתם, באפליקציית צילוםו חדשה ומשודרגת המצוידת, מעבר ל-Smart Camera שהוצגה עם לומיה 925 ועתידה להגיע לכל מכשירי הסדרה בעדכון הבא, ביכולות ייחודיות לניצול המצלמה הייחודית של המכשיר. כזכור, לומיה 1020 צפוי לכלול חיישן צילום ברזולוציית ענק של 41 מגה-פיקסל, מה שיאפשר להשתמש במצלמה כאילו היא מצוידת בעדשה טלסקופית – ככל הנראה גם לפני הצילום וגם אחריו. בזכות יכולת זו, שהוצגה לראשונה עם מכשיר הסימביאן 808, זכה EOS כבר לפני כשנה לכינוי the first real PureView Windows Phone (ה-Windows Phone הראשון עם PureView אמתי) – זאת בניגוד למכשירי הלומיה הקיימים, המסתפקים במצלמות 7-7.8 מגה-פיקסל וייצוב תמונה אופטי.

-פרסומת-
גרפומן עם קבלות (שכתב בעצמו), סטודנט לתקשורת באוניברסיטה הפתוחה ובלוגר טכנולוגי בכל פינה אפשרית ברשת הישראלית מאז 2008.