גל המשלוחים הראשון בפרוייקט Google Glass יצא אל הדרך בימים האחרונים וימשך לאורך השבועות הקרובים. הזוכים המאושרים בתחרות IfIHadGlass# נפרדו מ-1,500 דולרים תמורתם הפכו לנסיינים בתשלום מלא שיעזרו לגוגל לייצר אקו-סיסטם לפני שהמוצר האמיתי יימכר בסכום נמוך יותר.

עבור המחיר המופקע יוכלו ה-Glass Explorers (המכונים בידי ההמון צר העין והממורמר "Glassholes"), להתנסות באחד המוצרים המסקרנים והמדוברים ביותר בעולם הטכנולוגי בחודשים האחרונים, אך במידה שווה גם לשמש כשפני מעבדה שיאלצו להתמודד עם לא מעט באגים אותם יתבקשו לדווח חזרה לענקית הטכנולוגיה.

השבתה מרחוק למי שינסה למכור

על מנת שלא להפוך את הבאזז סביב Glass לספסרות טכנולוגית שבה אלו שרכשו אותם לא באמת יתרמו לפרוייקט אלא ינסו לעשות מהם כסף באמצעות מכירתם תמורת סכום גבוה הרבה יותר, הבהירה השבוע גוגל כי מי שינסה למכור את המשקפיים שרכש, עלול לגלות שהם אינם שמישים מאחר והחברה תדאג לחסימתם וכיבויים מרחוק. ובכל זאת, בדיקה קצרה שערכנו באיביי מגלה שיש מי שעדיין מחפשים להרוויח מהרכישה הטרייה, כשזוג משקפיים שאיתרנו שם נמכר תמורת 1,920 דולר (קרוב ל-7,000 ש"ח) במחיר שממשיך לטפס.

אמש (ו') טען לראשונה לארי פייג' כי ה-Glass מריצים גרסה רזה ומותאמת של אנדרואיד, זאת ימים אחדים אחרי שחשפה החברה את המפרט הטכני הרשמי של משקפי המציאות הרבודה שכוללים נתונים בסיסיים למדי התואמים מוצר בשלבי פיתוח. חוץ ממצלמת 5 מגה פיקסל תמצאו שם גם קישוריות WiFi, בלוטות' ו-GPS, מיקרופון, רמקול וכרטיס זיכרון בנפח 16GB, לא מעט טכנולוגיה להניח על אוזניים ואף.

שלב ה-Unboxing פוגש את Glass פוגש Unboxing

מאחר ובשלב זה רק בודדים קיבלו לידיהם את Glass, ניתן לאתר מעט סרטוני Unboxing שעלו בימים האחרונים שחלק מהם, באופן משעשע במקצת, צולמו בעזרת המשקפיים והעניקו נקודת מבט מעניינת ומוזרה של פתיחת אריזת המוצר באמצעות נקודת המבט של המוצר עצמו.

על מנת שתוכלו להתרשם קצת מהבאזז התורן בעולם הטכנולוגי צירפנו לכאן שלוש מסרטוני ה-Unboxing שעלו לרשת, שניים מהם צולמו באמצעות Glass.

וידאו ראשון: Unboxing ל-Google Glass

וידאו שני: מנקודת המבט של Glass

וידאו שלישי: נקודת מבט נוספת של Glass

פורסם לראשונה באתר ניוזגיק

 • פורץ דרך.
  זה פשוט מדהים.

 • איציק

  עוד תקום מפלגה שהמצע שלה יאסור שימוש במשקפיים האלו. זו פגיעה חמורה בפרטיות. כל אחד יוכל לצלם ולהעלות מה שבא לו מבלי שיהיה אפשר לעשות משהו

  • אופיר

   במה זה שונה שאני אחזיק סמארטפון ביד ואצלם?
   ותאמין לי מי שרוצה לצלם מבלי שידעו לא חסרים מצלמות נסרות/spycam ב-2.99$ ב-EBAY

 • אייל

  אני מבין שגוגל לא רואה שאפל טובה מנה,
  אז היא החליטה לשים משקפיים!

 • TDC

  די לפגוע לי בפרטיות
  צריך לאסור את השימוש של בזה בציבור ובמיוחד בנהיגה

  • שם או כינוי…

   למה לא לנהוג עם זה?
   במה זה שונה מתצוגה עילית שיש לטייסים?
   זה עובד בלי ידים ובלי להסיר את העיניים מהכביש…

 • אופיר

  רציתי לדעת, מה עושה בנאדם שיש לו משקפיים באמת, איך הוא משתמש במוצר הזה?
  האם מייצרים גם עדשות במיוחד בשביל זה?
  ומה העלות של דבר כזה?

  • אלכס

   שאלות טיפשיות. כנס לגוגל ותקראה. לא חסר שם מידע

   • אופיר

    תגובה טיפשית וספאמית, אם הייתי מוציא מידע על זה לא הייתי כותב פה, אם אתה כן מצאת מידע על זה, אז תשתף פה במקום להגיב כמו בוט.

    • Lear

     אם היית רואה את אחד הUnboxing היית רואה שאפשר להחליף את הזכוכית ובאתר יש גם התאמות מיוחדות ללקויי ראייה (אנשים עם מספר לא משו חמור מזה).

  • db

   No Trooling Please