רשת דור 5 תגיע בשנה הבאה למספר מקומות נבחרים בעולם, ובישראל רשת פלאפון כבר החלה בתהליכי הבדיקה הראשוניים. החברה הודיעה כי במסגרת הניסוי שערכה, הושגה מהירות של 1 ג'יגה-ביט בשנייה בהורדה.

פלאפון הקימה מעבדה ייעודית שבה הותקן ציוד תשתית של חברת אריקסון (Ericsson) וציוד קצה של קוואלקום (Qualcomm). במסגרת הפיילוט, בוצעה העברה של תכני וידאו באיכות 4K באמצעות תקשורת סלולרית, ולדבריה הניסוי עבר באופן רציף וללא תקלות.

שיא המהירות שנרשמה הייתה כאמור 1 ג'יגה-ביט בשנייה בהורדה, זאת בהשוואה למהירות של 150 מגה-ביט בשנייה ברשת דור הרביעי הפרוסה כיום בישראל. מהירות העלאה שנרשמה הייתה בקצב של 130 מגה-ביט בשנייה, מהירות כפולה בהשוואה לקצב הגלישה כיום.

ציוד הקצה (אב-טיפוס) של קוואלקום

רן גוראון, מנכ"ל פלאפון ציין כי "הפיילוט המוצלח שנערך היום, הוא פריצת דרך משמעותית בנתיב לקראת דור חמישי בישראל. זהו חלק מתפיסת המובילות והחדשנות הטכנולוגית של פלאפון, במטרה לספק את חוויית הגלישה הטובה והמהירה ביותר ללקוחות.

בין דור רביעי לדור חמישי, תחל לפעול בישראל דור 4.5 LTE Advanced. הוט מובייל ופרטנר השלימו פריסת ראשונה בעיר אילת ולקוחות החברה בעלי מכשירים תומכים יוכלו לגלוש בקצבים של עד 100 מגה-ביט בשנייה, כאשר בתאוריה הרשת מסוגלת אף להגיע ל-255 מגה-ביט בשנייה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אסף

  שטויות במיץ. הגדרת הדור החמישי על ידי 3gpp u ו etsi לא רק שאינה סגורה אלא אפילו לא בשלב מתקדם. אפילו לא יודעים איך הוא ייראה, ובפריסה מתוכננת במקרה האופטימי ב- 2019. פלאפון "עשו ניסוי" (נתנו לקוואלקום להשתמש להם בתשתית לצורך ניסוי) במשהו שאולי יהיה הדור החמישי.

 • iphone1000

  ועד ש 5G יגיע לארץ ….

  • רון וייצמן

   הבנתי שהתכנון הוא לקראת סוף 2018

 • תא חזי סטודיו

  בלבולי שכל, הכל בתנאי מעבדה.
  בשטח כשזה יצא המקסימום יהיה 150 מגה במקומות עם הכי הרבה קליטה.
  והמחיר יהיה כמובן, בשמים, אם לא יותר.

  • רון וייצמן

   גם 150 מגה נטו זה מהיר

  • מורדכי משיטה

   כמו במכניות הכול זה בתנאי מעבדה ברגע שאתה על הכביש הכביש והנהג אשמים גם הם לא אמרו עם בבדיקת מהירות היה גולש אחד או 100 באתר באותו זמן ובאיזה מרחק הייה המשתמש עם בתוך בניין או בחוץ הכול זה מותר למתרות שווק ומכירה במיוחד לאנשים שלא מבנים ומאמנים לכל שטות של החברות