מוזילה הודיעה הלילה כי מערכת ההפעלה החדשה Firefox OS פרי פיתוחה תצא לאור יחד עם מספר מכשירים בחודש יוני הקרוב. כפי שנחשפה בחודש פברואר בתערוכת MWC 2013, המערכת צפויה לרוץ על מכשירי אמצע ומכשירים לשוק הנמוך והיא אינה מיועדת כרגע להתחרות בשוק הגבוה.

מנכ”ל הארגון גארי קובקס אמר בראיון כי המערכת תושק ב-5 מדינות שונות בחודש יוני וזה כולל את ברזיל, פורטוגל, ספרד, ונצואלה ופולין. קובקס הוסיף כי המכשירים מיועדים להגיע לעוד 11 מדינות נוספות עד סוף השנה הנוכחית, אולם לשוק בארה”ב הם יגיעו רק בשנה הבאה.

Firefox OS הינה מערכת הפעלה למכשירים חכמים בקוד פתוח המיועדת למכשירים זולים במיוחד לשווקים מתפתחים. המערכת משתמשת בטכנולוגיית ה-HTML5 האחרונה כך שאפליקציות רבות יוכלו לעבוד עליה גם ללא חיבור רשת. יש לה חנות אפליקציות ייעודית שכרגע אינה מכילה יותר מיד אפליקציות, אך כן ישנן מספר אפליקציות מוכרות כמו Facebook, Twitter, מפות נוקיה HERE, יוטיוב, משחקי EA ועוד.

בין היצרניות שכבר מפתחות מכשירים הם Huawei, LG, ZTE ו-Alcatel, כששתי האחרונות כבר הציגו את המכשירים תחת השמות Alcatel One Touch Fire ו-ZTE Open. מדובר במכשירים פשוטים מאוד, עם מפרט בסיס. ב-Alcatel קיים מסך מגע 3.5 אינצ’ עם מעבד 1Ghz, זיכרון 256 מגה ראם, מצלמה 3.2 מגה פיקסל, אחסון בכרטיס microSD ותומך דור 3 עם WiFi ו-GPS. ה-ZTE Open בעל מפרט כמעט זהה. צפו בוידאו שצילמנו בתערוכת הסלולר בברצלונה.

וידאו: Firefox OS

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.