מוזילה (Mozilla) מתכננת התרחבות נוספת עבור מערכת ה-Firefox OS שבפיתוחה המבוססת על קוד הפתוח של דפדפן ה-Firefox.

לפי הדיווחים, מוזילה עובדת כדי להביא את המערכת גם למוצרים הלבישים בניהם שעונים ומשקפיים חכמים ושאר המוצרים העתידיים לבוא לשוק. הערכות הן כי מוצרים ראשונים נראה עוד השנה, וכי הצעד נועד להתחרות כנגד מערכות הפעלה אחרות בתחום כדוגמת ה-Android Wear של גוגל, Tizen פרי פיתוחה של סמסונג והעתיד להגיע ה-Apple Watch של אפל.

מוזילה ממשיכה להעמיק את דריסתה בשוק הטכנולוגי, ומלבד טלפונים חכמים הנמכרים בעולם מזה שנתיים, החברה הכריזה לאחרונה גם על כניסה לשוק הטלוויזיות החכמות עם ה-MatchStick, דונגל זעיר המאפשר הזרמת מדיה של סרטים, סדרות ואף משחקים ישירות מהמחשב הנייד או מהטלפון לטלוויזיה.

בניגוד לסמסונג בעת Tizen או LG המפתחת את ה-WebOS, מערכת ה-Firefox OS תהיה דומה לזו של גוגל ותספק ליצרניות מערכת בקוד פתוח לשימושם ללא חסמים ועם יכולuת התאמה רבות, כפי הנראה, לשלל פלטפורמות המובייל כולל iOS. יתרונה של המערכת היא באופן שבה היא פועלת, אשר האפליקציות המפותחות עבורה הן בשפת HTML5, הנחשבת לקלה יחסית ודלת משאבים, כך שהחומרה של דור השעונים הנוכחית בהחלט יכולה להספיק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.