הגרסה החדשה של מייקרוסופט, ה-windows 8.1, עדיין בשלבי הרצה ופיתוח, אז אפשר בהחלט להבין ולהבליג על תקלה כזו או אחרת הקשורים לממשק המשתמש וקריסות שונות, אבל, לא על אלו הפוגעות בשימושי המחשב הבסיסיים שלנו.

התגלה כי כמה משתמשים ששדרגו לגרסאת ההרצה של Windows 8.1 אינם רשאים ע"י המערכת להשתמש בדפדפן 'כרום' או 'פיירפוקס', מה שמשאיר להם את דפדפן ה–IE 11, הדפדפן שכולם אוהבים לשנוא, ע"פ מייקרוסופט, כאפשרות היחידה.

"עדכנתי ל-8.1 אתמול וקרו כמה דברים מוזרים מאז. דבר ראשון, כעת המחשב שלי דורש שני שלבים להדלקתו." כתב משתמש בפורום התמיכה של החברה: "קודם אני מדליק אותו, כלום לא קורה, אז אני צריך לכבות אותו ולהדליק שוב רק כדי שהוא יעבוד. שנית, 'פיירפוקס' ו'כרום' כבר לא עובדים. הדפדפן היחיד שעובד כרגע הוא 'אקספלורר' והוא פשוט לא עושה היטב את מה שאני רוצה". תקלה מאוד מוזרה שנמצאה אצל חלק מהמשתמשים ומצד שני לא כל כך, בהתחשב בניסיונות החוזרים של החברה לשכנע אותנו ביכולות הדפדפן שלה.

בנוסף, משתמשים מדווחים כי לאחר שעדכנו ל-8.1, הם אינם מצליחים לכבות או לאתחל את המחשב דרך מערכת ההפעלה, מה שמאלץ כיבוי ידני של המחשב, דבר היכול לפגוע במידע האישי או חלילה בחומרת המחשב. רבים מסיקים כי מדובר בתמיכת המערכת ברכיבי חומרה ספציפיים ומה שמפתיע שחברת התוכנה הגדולה בעולם, עם כל הניסיון שלה, מתקשה בתאימות עם רכיבי החומרה השונים בשוק.

כתב: מיכאל קלנטרוב