תצוגת רטינה, השיפור נראה לעין
תצוגת רטינה, השיפור נראה לעין

בזמן תערוכת CES 2013, מוזילה שחררה את גרסה 18 של דפדפן הפיירפוקס גם לגרסת הדסקטופ וגם לגרסה הניידת באנדרואיד. העדכון מביא חדשות בעיקר לבעלי מחשבי המקבוק וכעת הדפדפן תומך בתצוגת הרטינה החדה ברזולוציות גבוהות, מה שלא היה עד כה.

עוד מביא העדכון שדרוג חשוב בתחום ה-Javascript, המאפשר ליישומי Java לפעול עד 25 אחוז מהר יותר בזכות השימוש בקומפיילר חדש המכונה IonMonkey. לדברי מוזילה, מדובר בשיפור רחב וכדי להדגים זאת מוזילה השיקה משחק יריות רשת בשם BananaBread בתלת מימד המבוסס כולו על HTML5, CSS3, WebGL ו-JavaScript. המשחק פועל מתוך הדפדפן ומציג גרפיקה ב-3D ללא שימוש בפלאש או Java. ב-PCMag ערכו בדיקות ביצועים של גרסה 18 מול 17 באמצעות כלי הבנצ’מארק SunSpider ואכן גילו כי היה שיפור של 23 אחוז במהירות הטעינה של JavaScript. עוד נאמר כי הגרסה החדשה נטענת מהר יותר, מאובטחת יותר ומייעלת את השימוש בזיכרון.

להורדה, באתר הרשמי או בגוגל פליי.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.