פרויקט “הטלפון האתי” חוזר: Fairphone שהושק ב-2013 כיוזמה חברתית כדי להילחם בתופעת הזבל האלקטרוני ולגרום לנו הלקוחות לשים לב מהיכן הטלפון שרכשנו, מהם החומרים שמהם הוא מיוצר, מהם התנאים של העובדים במפעל והאם החברה נאמנה לסביבה, חוזר בשנית והפעם הוא גם מודולרי.

כל חלק בטלפון – החל מהסוללה, מסך, לוח אלקטרוני, מצלמה ועוד – ניתן לפירוק עצמי ללא צורך בידע טכני ובאופן קל ופשוט כאשר המטרה היא שנוכל, במידת הצורך, לתקן בעצמנו ואולי בעתיד אף להחליף חלקים לצורך שדרוג.

Fairphone 2 מגיע בתג מחיר של 525 אירו הוא כולל מסך 5 אינץ’ Full HD, שבב Snapdragon 801 מרובע ליבות, זיכרון עבודה של 2 ג’יגה-בייט, מצלמה 8 מגה פיקסל, תמיכה בסים כפול ומערכת האנדרואיד 5.1 Lollipop. לא מפרט מלהיב במיוחד אבל סביר בהחלט, במיוחד אם אתם תומכים ברעיון וביוזמה שהחברה מנסה להוביל.

היצור ההמוני יחל כבר בחודש הבא בעוד שהוא יגיע לשווקים בחודש דצמבר. ניתן להזמין ישירות מאתר החברה וכי לדבריהם, כבר 20,000 יחידות הוזמנו מראש ללקוחות ברחבי העולם.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • סהר

  הרעיון טוב אבל המפרט דל והפלאפון יקר

 • RuR

  זה fairphone לא firephone

 • נתנאל

  הייתי מתפתה אם המפרט טכני היה הרבה יותר טוב ועדכני עם מסך גדול יותר וטביעת אצבע.
  אבל הוא לא, אז לא שווה, במיוחד במחיר יקר שכזה יחסית לסמארטפוני דגל של 2015 עם מפרט הרבה יותר טוב ועדכני.

 • RuR

  כל הקטע של טלפון מודולרי זה שיש מבחר של רכיבים ואתה יכול לבחור בעצמך איזה רכיבים אתה רוצה… זה לא נמצא כאן. לדוגמה, אם אני רוצה טלפון זול מאוד ולא חשוב לי מעבד ומצלמה ועיצוב וסוללה וכו׳ אבל אני רוצה רמקולים סטריאופוניים מעולים, אז אני אוכל לבחור רכיבים זולים מכל דבר ורק להשקיע ברמקולים. סתם דוגמה.

  • harelp

   המשתמש רוצה משהו
   היצרן עושה משהו אחר
   ואז טוענים שיש הפסדים במכירות

  • תוהה

   אתה צודק, אבל אתה מדבר על מכשירים בסגנון project Ara של גוגל בהם הדגש הוא על מודולריות.
   Fairphone שמים דגש על אתיקה- מתנאים טובים לעובדים במפעלים, דרך חומרי ייצור מזהמים פחות ויכולת תיקון קלה כדי לצמצם פסולת, לכן המכשיר יקר מאוד ביחס לשאר השוק.