רגע אחרי שאפל (Apple) הציגה ב-iOS 10 את האפשרות להפוך אוטומטית את התמונות שלכם למצגת, והרבה אחרי שגוגל (Google) הציגה את ה-Movies Assistant שמסוגל לעשות בדיוק את אותו הדבר, נזכרה גם פייסבוק (Facebook) להצטרף לחגיגה, באיחור מה.

החברה החלה להזרים עדכון למשתמשי האפליקציה ב-iOS שמאפשרים ליצור מצגת (Slideshow) מהתמונות האחרונות שהעליתם לפרופיל. במידה וצירפתם יותר מ-5 תמונות ב-24 השעות האחרונות, תציע לכם האפליקציה להפוך אותן למצגת בפעם הבאה שתיגשו להעלות סטטוס חדש (בנוסף, תזמין אתכם האפליקציה לנסות את הפיצ'ר החדש כאשר תצפו במצגות של חברים).

כל מצגת כזו תורכב במיוחד מהתמונות והסרטונים שלכם, עם מוזיקת רגע ומעברונים. ניתן גם לערוך ידנית את התמונות ולבחור מנגינה אחרת מתוך 10 אופציות שמותאמות לנושאים כמו "נוסטלגי", "משעשע", "בילוי לילי", "יום הולדת", "אפי", "טרופי", "בוליווד" וכו'.

"כולנו יודעים שאנשים אוהבים לצלם תמונות ולשתף עם אנשים את מה שהם עושים בסופי שבוע, בין זה מפגש משפחתי, טיול או אפילו בראנץ', והפיצ'ר החדש הזה יאפשר להם להדביק יחד את התמונות המיוחדות כדי ללכוד את הרוח של האירוע", נמסר מהחברה. לאחרונה חווה פייסבוק ירידה משמעותית בשיתוף תכני משתמשים, כאשר אלה מעדיפים בעיקר לשתף לינקים וידיעות חדשותיות בפיד, ולהשאיר את התוכן הפרטי לאפליקציות כמו סנאפצ'אט. החברה מקווה כי הפיצ'ר הזה יעזור לה להחזיר חלק מהתכנים הללו חזרה אליה.