אם אתם מאלו שגולשים ברשת החברתית פייסבוק (Facebook), אתם בטח מכירים היטב את המצב בו אתם נתקלים בפוסט שנושא בשורה רעה, או לחלופין גורם לכם להרגיש שאתם מאוד לא מסכימים איתו. במקרים כאלה לחיצה על כפתור ה-Like נדמית כפעולה שאין לה מקום. יכול להיות שבקרוב כבר תהיה לכם באמת אפשרות אחרת. אמש (יום ג') ציין מרק צוקרברג, כי החברה נמצאת בשלבים מתקדמים של בדיקת השימוש בכפתור Dislike. עם זאת, צוקרברג לא ציין מתי צפוי הכפתור החדש להיות זמין לכלל המשתמשים.

את הדברים אמר מייסד פייסבוק באירוע שאלות ותשובות שנערך עם גולשים ושודר ממטה החברה שבקליפורניה. הוא ציין כי שאלה זו נשאלת על ידי גולשים כבר זמן רב ואף בעבר הוא ציין כי הם שוקלים אם וכיצד לעשות זאת. צוקרברג הסביר אמש מדוע נמנעה החברה להוסיף את הכפתור הנחוץ עד כה. "אתם לא רוצים להגיע למצב שבו אתם משתפים רגע שחשוב לכם ושמישהו ידרג את הרגע הזה בדירוג נמוך", הוא אמר, תוך שהוא רומז כי בפייסבוק מעוניינים בפתרון שונה מזה שנמצא בשימוש במערכת הפורומים הפופולארית רדיט (Reddit).

בדבריו התייחס צוקרברג למשבר הפליטים מסוריה ולמוות של אדם קרוב. בכל אלה יתאים השימוש בכפתור ה-Dislike שעליו עובדת החברה – כפתור שתפקידו להביע הזדהות ופחות לבקר באופן שלילי את התכנים שמעלים הגולשים.

הוא גם הפתיע כשאמר שהדבר בכלל לא פשוט, וכי דרושות עוד בדיקות נוספות עד שישוחרר הכפתור לשימוש המוני.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • מתן זנתי

  הם צריכים להוסיף בזמן שמעלים את הפוסט אם רוצים שאנשים ישתמשו בזה כי זה יהיה טוב עם אתה רושם משהו רע אנשים ישתמשו בכפתור הדיסלייק אבל עם ילד שעושים עליו לינץ אינטרנטי לא יהיה אפשרות ללחוץ על כפתור הדיסלייק

 • amir1313

  יאיי מספר הילדים שייתאבדו יגדל…

 • Dodge

  זה רק יתרום לתופעת השיימינג ברשת

 • Avihai Cohen

  אתם רוצים לראות ילדות בנות 13 מתאבדות?
  כי ככה גורמים לילדות בנות 13 להתאבד

 • Aviya

  שישקלו את זה טוב טוב. לינץ' ברשתות החברתיות כבר גרם ליותר מדי אנשים להתאבד -גם אם ממש קצת, בכל מקרה היה אפשר למנוע את זה.