בתחילת דרכה הציעה אפליקציית פייסבוק (Facebook) איחוד של כל התכונות שמציעה הרשת החברתית בגרסה השולחנית. מאז, שחררה פייסבוק כמה וכמה אפליקציות, כאשר כל אחת מהן מתמקדת בתכונה אחרת.

מאז עברו מים רבים, ורק לאחרונה השיקה החברה את Groups, אפליקציה שמתמקדת בתחום הקבוצות בלבד ומאפשרת למי שמתרכז בשימוש בהן להתעלם לחלוטין מתזרים החדשות המרכזי (ראו את הסקירה שלנו כאן). אפליקציה זו הצטרפה לרבות אחרות, שחלקן כבר הוסרו מהמדף, והמובילה ביניהן היא כמובן אפליקציית השיחות וההודעות המיידיות, Facebook Messanger שהפכה עבור רבים לאפליקציית חובה.

מי שחושב שזה נגמר פה, טועה. לפי הצהרה של פייסבוק לחדשות CBC, החברה מתכוונת להמשיך בקו הזה. "אנו מתרחקים מאפליקציה יחידה שעושה הכל בשבילכם", אמר ג׳ורדן באנקס, בכיר בפייסבוק. ״המשתמשים רוצים אפליקציה אחת שעושה דבר אחד בצורה מעולה. אז אחת הסיבות שהוצאנו את ההודעות מהאפליקציה הראשית של פייסבוק לאפליקציה נפרדת היא כי המשתמשים ביקשו זאת מאתנו. הם לא רצו ללחוץ פעמיים-שלוש לפני שהם מגיעים להודעות".

עד היום למעשה, מאז ששוחררה אפליקציית פייסבוק המקורית, שוחררו עוד שמונה אפליקציות נוספות, כאשר כל אחת מהן מתרכזת בתכונה אחרת: Facebook Messenger, Facebook Pages Manager, Paper, Facebook Groups, Slingshot, Rooms, Facebook Mentions, ו- Stickered for Messenger.