משתמשי אפליקציות לחסימת פרסומות שימו לב: בקרוב זה לא יעזור לכם בפייסבוק (Facebook). הרשת החברתית יוזמת מהלך שמטרתו לחסום את חוסמי הפרסומות.

בהודעה שפרסמה הרשת החברתית בבלוג שלה היא הודיעה כי כמות המודעות שמוצגת כיום בתזרימים השוטפים תעלה, תוך כדי שהחברה תעקוף בפועל את תוספי חוסמי הפרסומות שקמו לפעול נגד התופעה הזו. כלומר, פייסבוק מתכוונת לחסום את חוסמי הפרסומות. לטענתה, הפרסומות הכרחיות להמשך קיומה. בנוסף היא מבטיחה כי הפרסומות יהיו יותר רלוונטיות ויתמקדו, בעיקר, בהעדפותיו של המשתמש על-סמך גלישתו ברשת.

בינתיים, השיקה הרשת עמוד מיוחד דרכו יוכלו המשתמשים להתאים את הפרסומות להעדפותיהם האישיות. אפשרות זו מקנה למשתמש את האפשרות לבטל מעקב אחר דפים מסויימים או, לחלופין, לקבוע מעקב אחר דפים חדשים על סמך העדפותיו. יש לציין שפייסבוק אמנם לא ציינה טווח זמן לעקיפת חוסם הפרסומות, אך זה יכול לקרות בכל רגע נתון וללא הודעה מוקדמת.

זמן לא רב לאחר פרסום ההודעה, יצאו מפתחי התוסף הפופולרי AdBlock Plus נגד פייסבוק. הם קבעו כי המהלך פועל למעשה נגד רצון המשתמש.

 

 

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • arnon

  רק תיקון סופרים קטן…
  ה"פיכס- בוק "
  ככה זה שחסרי חיים מוצאים חברים על "קיר" …. (:
  מזכיר קצת את ה"מתים המהלכים"… ):

 • Yossi Cohen

  אז מה הבעיה פשוט חוסמים את הפייסבוק עם החוסם המנטלי.

 • גלקסי S7

  בTGspot הוא גם יחסם?

  • ניב

   לא

   • גלקסי S7

    אמרתי את זה ביצחוק

  • Yossi Cohen

   אין לי בעיה עם פרסומות יש לי בעיה עם אתרים שמקפיצים פרסומת על כל המסך בכל קליק של כל לינק!!!! ועם כפתור יציאה במיקום הכי רחוק במסך.

   ויותר מעצבן זו הפרסומת שנגללת עם המסך ומסתירה חלק ממנו באופן קבוע…

   תלמדו מ9GAG הם עשו את זה בצורה אלגטית ויפה.