פייסבוק השיקה את החיפוש החברתי החדש שלה. החיפוש המכונה Graph Search (או "חיפוש בגרף החברתי"), הוא מנוע חיפוש המבוסס על מאגר הנתונים של החברה שיאפשר לבצע חיפוש מושכל יותר שאמור לספק תוצאות שיעזרו לאנשים ליצור קשרים חדשים שמבוססים במדויק על מה שהם מחפשים בקשרים.

בר החיפוש העליו שכבר הוחלף בפייסבוק לרחב יותר, עוצב במיוחד כדי שניתן יהיה להקליד משפטים שלמים והחיפוש אינו מבוסס על מילות מפתח, אלא על שפה טבעית. כך, לדוגמה, ניתן יהיה לבצע חיפושים כמו "חברים בפייסבוק שגרים בתל אביב ורוכבים על אופניים", "אנשים שאוהבים משחקי תפקידים", "תמונות מלפני 1990" ועוד.

החיפוש מתמקד בעיקר באנשים, מקומות, תמונות ותחומי עניין, ואינו מיועד להיות מנוע חיפוש מתחרה לגוגל, ואם ממש רוצים, ניתן לבצע חיפוש דרכו בבינג של מיקרוסופט. ניתן לחפש מקומות שחברים בילו בהם או עשו להם לייק, סרטים וסדרות שחברים אוהבים, ועוד, והכל מתוך פרטי פרטים המתקבלים מאותם חברים בפייסבוק ומהפעילות שלהם ברשת כמו לייקים, תגובות, צ’קט אין ועוד. התוצאות מוצגות באופן מסודר ואינטרקטיבי וניתן למיין ולסדר לפי מספר קטגוריות. החיפוש מיועד גם ללמוד אותנו ולהשתפר עם הזמן, כך שזו רק ההתחלה.

החיפוש החל לפעול אצל משתמשים בארה”ב וגם מגיע אט אט לשאר העולם. המלצתנו היא לבדוק בשנית את הגדרות הפרטיות האישיות שלכם בפרופיל, כדי שלא יגיעו בטעות למידע שלא תרצו לחשוף.

 

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.