פייסבוק מסנג'ר

לפני כשלוש שנים הזמינה אותנו הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) להוריד אפליקציה ייעודית בשם מסנג'ר (Messenger) שתאפשר, במקביל לפיצ'ר הקיים באפליקציה המוכרת של פייסבוק, לקיים תקשורת מסרים מידיים בין המנויים. לאחר תקופה בה פעלו 2 האופציות במקביל, מודיעה החברה כי השירות ייתמך רק באמצעות אפליקציית המסנג'ר. משמעות הדבר היא שנצטרך להתקין במכשיר 2 אפליקציות נפרדות תוצרת פייסבוק.

בינתיים שוחררה ההודעה למשתמשים בכמה מדינות באירופה, ונאמר בה כי בעוד שבועיים הם לא יוכלו להשתמש במסרים מידיים באמצעות אפליקציית פייסבוק הראשית. לאחר אירופה מתכננת פייסבוק בהדרגה להסיר את השירות בכל העולם ולאפשר את קיומו רק באמצעות אפליקציית המסנג'ר.  צלמית ההודעות לא תיעלם ממסך האפליקציה הראשית, אך היא פשוט תפנה את הלוחצים עליה להפעלת אפליקציית המסנג'ר החיצונית.

אז מדוע פייסבוק החליטה לנקוט בצעד שעלול לאכזב חלק מקהל המשתמשים? החברה מסבירה כי מבחינה טכנית, בעת שיוסר הפיצ'ר מן האפליקציה הראשית, זו תעבוד מהר יותר ובצורה חלקה יותר. מעבר לכך, פייסבוק טוענת כי תכונת המסרים המידיים באפליקציה הראשית לא מספקת חווית שימוש טובה, ואפליקציית המסנגר מהווה פתרון לכך. למרות זאת, יהיו משתמשים שיתאכזבו מהעובדה שהם צריכים להתקין 2 אפליקציות נפרדות, במיוחד בעידן בו אנו מוצפים באפליקציות ומנסים לחסוך בשטח אחסון בסמארטפון שלנו.

ומי יוכל להמשיך להשתמש בשירות המסרים גם מהאפליקציה הראשית? בעליהם של מכשירי אנדרואיד בעלי מאפייני חומרה חלשים עם רכיבי קטנים, בעליהם של מכשירים המריצים את מערכת ההפעלה Windows וגם משתמשים שהחליטו לעבור ולצרוך את תכני פייסבוק דרך אפליקציית ה-Paper.

לאחרונה, ביצעה פייסבוק עסקה יוצאת דופן ורכשה את תוכנת המסרים המידיים WhatsApp. כך שלא משנה מאיפה תתחילו את הצ'אט הבא שלכם – פייסבוק תהיה שם מאחורה בכדי להעביר את ההודעה לחבריכם. ואם מחפשים תחליפים – שירות ה-Telegram הרוסי מנסה להתחרות בשירותים שהזכרנו, ואם תימאסו בהם, אולי תראו בו כתחליף.

ועד שפייסבוק תודיע גם לישראלים שהיא מפסיקה לתמוך בשירות ההודעות מהאפליקציה הראשית, נשמח לשמוע איזה שירות מסרים מידיים אתם מעדיפים?

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • אני

  טלגרם אפליקציה מעולה!!

 • שואל

  אני יודע שזה לא כל כך קשור אבל לא עשיתם על זה כתבה או משהו אז אני שואל פה… באמת הייתה בעיה באינסטגרם שחסמה מיליוני משתמשים?
  תודה לעונים!

 • אפל

  באייפון שלי אני לא יכול להשתמש בפייסבוק כדי לשלוח הודעות כבר מלפני יותר מחודש!
  אם אני לוחץ על הכפתור האמצעי למטה (של הצ׳אט) הוא אמר לי להוריד מסנג׳ר, ואחרי שכבר הורדתי, הוא פותח את זה במקום את הצ׳אט.

  נ.ב. אני לא יודע אם יש לזה קשר, אבל השתנה לי העיצוב של האפליקציה של פייסבוק בדיוק מתי שהם התחילו לדרוש ממני מסנג׳ר…

 • אור

  טלגרם

 • שיילכו לעזאזל פייסבוק האלה

  נמאס משירות החדירה לפרטיות הזה שמסווה את עצמו בתור ״רשת חברתית״…!!
  שיילכו קיבינימט!!

 • משה רז

  ווצאפ,ובמיוחד כשמורידים את ווצאפ פלוס

  • ווטסאפ פלוס

   מה זה ווטסאפ פלוס?

   • Robert

    זה כמו וואצאפ רגיל רק עם הרבה אפשריות להתאמה אישית כמו ערכות נושא ועוד
    אם אתה רוצה להוריד אתה צריך להוריד קובץ apk שלו