כשהשיתופים בפייסבוק מציפים אותנו גם מהסמארטפון, בדיוק באמצע יום עמוס בעבודה, רבים מאיתנו לא יזכרו לחפש את הקישורים המעניינים אותם בעת שיתפנו. האם כפתרון לכך בוחנת פייסבוק (Facebook)  שימוש בתכונה חדשה? משתמשים מרחבי העולם מדווחים כי פייסבוק מציגה לאחרונה באפליקציה הסלולרית שלה, כפתור חדש תחת פוסטים המכילים קישורים. מטרתו של הכפתור היא להוסיף את הקישורים לרשימה ייעודית, כזו שנשמח לעבור עליה בשעות הפנאי ולקרוא את הקישורים ששם בעיון.

בלוג הטכנולוגיה MyTechSkool מדווח על התוסף יחד עם צילומי מסכים מפורטים. מצפייה בצילומים ניתן לשים לב לכפתור מרובע הנושא צלמית של סימניה ומופיע תחת פוסטים המכילים קישורים. בעת לחיצה על הכפתור נשמר הקישור תחת תפריט "Saved", מתוך רשימת התפריטים הצידית של האפליקציה.

צילומי מסך: MyTechSkool דרך Engadget

אמנם פייסבוק טרם התייחסה לתכונה הספציפית שנמצאת בבחינה בימים אלה, אך דבריו של מנכ"ל פייסבוק לפני מספר חודשים מקבלים משמעות חדשה: "אנו רוצים להעניק לכולם את העיתון המותאם אישית הטוב ביותר בעולם", אמר אז מארק צוקרברג. כשדובר פייסבוק נשאל השבוע לגבי התכונה החדשה, השיב: "אנו בודקים כל הזמן תכונות חדשות, אבל לא נרצה להוסיף עוד בשלב זה".

אין זו הפעם הראשונה שבוחנת פייסבוק שילוב של שירות מסוג זה. לפני כשנה בחנה הרשת החברתית תכונה דומה, אך היא התאימה רק עבור גרסאות המחשב האישי ולא עבור טלפונים ניידים. האם הבחינה המחודשת, הפעם עבור האפליקציה הניידת, תגרום לחברה לאמץ אותה? אנחנו לפחות, מקווים שכן.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.