קל מאוד לפתוח חשבון בפייסבוק (Facebook), בין אם מדובר בחשבון אמיתי או מזויף והרשת החברתית מלאה בכאלה. לפי הערכות כ-10 אחוז מכלל החשבונות בפייסבוק הם מזויפים, מה שפוגע בגולשים האמיתיים ובחוויית הגלישה ברשת וגרוע מכך – חלק מהחשבונות מתחזים לאנשים אחרים.

לפי Mashable, פייסבוק בוחנת כלי חדש שיאפשר לה לזהות ולהתריע באופן אוטומטי על חשבון מתחזה ולהודיע על כך לפרופיל המקורי שאליו התחזה החשבון המזויף. כאשר פייסבוק תזהה את החשבון כמתחזה, היא תישלחה התראה לפרופיל אליו היא חושדת כי הוא התחזה ותבקש ממנו לענות על מספר שאלות כדי לוודא כי מדובר בפרופיל אמיתי.

הכלי החדש כבר החל לפעול למעשה עוד בחודש נובמבר האחרון באופן הדרגתי וכי פייסבוק מעריכה שכבר כ-75 אחוז מהחשבונות ברשת נסרקו על ידו.  “זו נקודה לדאגה כאשר אישה מאזור מסוים בעולם מתחזה לאישה אחרת, דבר שעשוי להיות השפעה תרבותית וחברתית חמורה”, אמר דייויס אנגינטו (Antigone Davis), ראש מחלקת הבטיחות בחברה.

מלבד זאת, פייסבוק מפעילה כלים נוספים לגילוי ודיווח על חשבונות מזויפים וכן מניעת שיימינג ברשת בצילומים שהועלו לרשת וכן צילומי עירום שלא מותרים להעלות לפרופיל או קבוצות ברשת.

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.