כולן רוצות להיות סנאפצ'ט (Snapchat): אחרי שוואטספ (WhastApp) ואינסטגרם (Instagram) אימצו בחום את ה'סיפורים' (Stories), אותם סיפורים הנעלמים לאחר 24 שעות, גם פייסבוק (Facebook) החלה להציג אפשרות דומה. נדמה שבקצב הזה נראה בקרוב גם בועות סיפורים באפליקציית ה-SMS המובנית בטלפון החכם שלנו. אספנו עבורכם כמה טיפים לשימוש בהם.

הסיפורים של החברים שלכם מופיעים בחלק העליון של המסך הראשי של אפליקציית פייסבוק. ליצור סיפור משלכם פשוט לחצו על הבועה הנושאת את שמכם ותחתיה כתוב Your Story (הסיפור שלכם), או שתחליקו את המסך הראשי משמאל לימין.

1. כך תגדילו את מברשת הציור ותהפכו תמונות

אמנם האפשרות לשינוי עובי מברשת הציור נסתרת מעיני המשתמשים, אך זה לא אומר שהיא לא קיימת. לאחר שתלכדו תמונה ותרצו לצייר על גביה, תוכלו לעשות זאת באמצעות לחיצה על סמל העפרון. לאחר מכן, תוכלו ללחוץ לחיצה ארוכה על אחד הצבעים שבתחתית ולבחור את עובי המברשת בבחירה באחת משלוש האפשרויות שנפתחות על גבי המסך. כמו כן, ניתן להפוך תמונות אופקית, זאת באמצעות לחיצה על זוג החצים שבראש מסך העריכה.

2. כך תאריכו את חיי הסיפור שלכם

לסיפורים אורך חיים של 24 שעות. לחילופין, תוכלו להעלות אותו כפוסט רגיל לפייסבוק, או לשלוח אותו ישירות לחבר באמצעות הודעה אישית. עשו זאת באמצעות לחיצה על החץ ימינה שיופיע בתחתית המסך לאחר שתצלמו וידאו או תמונה. שם המשיכו לפי ההוראות.

3. פילטרים, עוד בטרם לכדתם תמונה

החידוש העיקרי בסיפורים של פייסבוק יאפשר לכם להחיל את האפקטים השונים על התמונה עוד בטרם לכדתם אותה. גרירה של המסך מעלה/מטה תאפשר לכם לבחור פילטרים או מסגרות שהשתמשתם בהם לאחרונה. לחיצה על לוגו שרביט הקסמים יפתח בפניכם תיבת בחירה של כל האפקטים הקיימים.

4. שלחו סיפור ישירות לחבר

אם לא תרצו שהסיפור שלכם יופיע יחד עם שאר הסיפורים של החברים שלכם, תוכלו לשלוח אותו ישירות לחבר. ובעוד שסיפור נעלם תוך 24 שעות, חבר שיקבל מכם סיפור שנשלח אליו ישירות יוכל לצפות בו פעמיים עד שייעלם. שימו לב, נכון לעת כתיבת שורות אלה, פייסבוק לא מונעת מהחברים לעשות צילום מסך.

5. מי צפה בסיפור שלי?

תוכלו לראות מי ראה את הסניפור שלכם או למחוק אותו בכל עת. כשהסיפור שלכם באוויר תוכלו לצפות בו, ללחוץ על החץ התחתון ולראות מי מחבריכם צפה בו. לחיצה על שלוש הנקודות בראש המסך תאפשר לכם למחוק את הסיפור.