פייסבוק (Facebook) החליטה להוריד את אפליקציית הקבוצות שלה, Groups, אשר הושקה לפני כשנתיים וחצי במטרה לאחד עבור המשתמש את כל הקבוצות שהוא עוקב אחריהם במקום אחד.

הסיבה הרשמית היא שהרשת החברתית טוענת כי היא מנסה לשלב את היכולות של אפליקציית Groups באפליקציית הפייסבוק המרכזית, מה שמייתר את הצורך באפליקציה נפרדת. הסיבה הלא רשמית היא שמדובר באפליקציה שספגה ביקורות רעות ברחבי מאז השקתה והמשתמשים התלוננו על באגים רבים, ממשק משתמש גרוע וחוויה מבולגנת במיוחד.

בהודעה שמופיעה לכל מי שפותח את האפליקציה נכתב, כי החל מה-1 בספטמבר הקרוב האפליקציה תפסיק לפעול, אך שום דבר לא יקרה לקבוצות הפייסבוק שהמשתמש מנוי אליהן, הן יישארו במקומן והגישה אליהן תהיה רק מאפליקציית פייסבוק הראשית.

פייסבוק, ככל הנראה, מתכננת את הצעד הזה כבר די הרבה זמן שכן האפליקציה לא פעלה כראוי כבר במהלך החודש האחרון בכמה מדינות. אלא שאיש לא באמת שם לב לזה, כאמור, כי האפליקציה מעולם לא הייתה מאוד פופולרית. זאת בניגוד לאפליקציית המסנג'ר (Messenger) של החברה, שבה משתמשים יותר ממיליארד איש ועל כן היא לא הולכת להיות מוטמעת בקרוב באפליקציה הראשית.