הרשת החברתית הגדולה בעולם הוציאה הודעה בה היא אמרה כי שרתיה נפרצו בפריצה “מתוחכמת” על ידי האקרים בחודש שעבר שניצלו פריצה ידועה קודם לכן. החברה טוענת כי בפריצה לא נפגע כל מידע אישי של המשתמשים על ידי ההאקרים וכי רק השרתים שלה הם אלו שנפגעו.

לאחר חקירה הגיעה למסקנות בפייסבוק כי הפריצה נגרמה על ידי תוכנה זדונית שהדביקה את מערכות המחשוב שלה, זאת לאחר שהעובדים ביקרו באתר של מפתחי יישומים ניידים שכבר נפגעו לפני כן. בבלוג שלה היא טוענת כי היא לא היחידה אשר נפרצה באופן זה: “פייסבוק לא לבד בתקיפה זו. זה ברור כי אחרים נפרצו ונפגעו לאחרונה בשיטה זו גם כן.” בפייסבוק עלו על הפריצה במהירות ופעלו כדי לתקן את הנזק וכן להודיע לרשויות החוק במדינה.

הפריצה שניצלו ההאקרים היא אותה הפריצה שאותרה בחודש שעבר ביישום ה-Java של אורקל אשר נחשבה לחמורה במיוחד, והיא אף גרמה למשרד לבטחון פנים האמריקאי להוציא הודעה לפיה הוא ממליץ שלא לאפשר הרצת יישומי ג'אווה כלל.

רק בתחילת החודש טוויטר הודיעה על פריצה חסרת תקדים לשירות המיקרו-בלוג הפופולרי שלה, ו-250,000 משתמשים נפגעו מהפריצה אשר כללה גניבת פרטי החשבון והסיסמאות וכן שם המשתמש, כתובת המייל ונתונים נוספים.

שתף:
-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.
 • משה

  הידיעה על המידע האישי שלא נפגע די מצחיקה. כל הרעיון של פייסבוק הוא להראות לכל העולם את המידע האישי.

 • applestyle

  זה הזוי לגמרי !!! איך דבר כזה יכול לקרות ובגלל זה אני לא אוהב לפעמים לקנות באינטרנט כמעט הכל אפשר לפרוץ ואם בפייסבוק למשל שלחתי לחברה שלי את הפרטים של כרטיס האשראי עכשיו כל אחד יכול לראות את זה !!
  צריך לדאוג שלדברים האלה חייב ליהיות ביטחון מעל ומעבר!!!

  • בולי

   במידה ומישהו חייב אותך על משהו שלא אתה קנית חברת האשראי מחויבת להחזיר לך את הכסף. אז לקנות באינטרנט זה בטוח.

  • רועי

   בגלל זה קונים דרך paypal 🙂

 • גילי

  פרצו לי לחשבון ושינו לי את הסיסמה ;(