משתמשי הדפדפנים של גוגל (Google) ושל מוזילה (Mozilla) כבר מכירים את השיטה: במקום להשתמש בדפדפן היציב שמציעים ארגונים אלו למערכת, הם יכולים במקום זאת להיות מנויים לערוצי הבטא של כרום (Chrome) ופיירפוקס (Firefox) כדי לשמש כבוחנים וגם כדי לחוות לפני כולם את התכונות והמאפיינים החדשים שמוצעים עוד לפני שהם משולבים בגרסה היציבה.

עכשיו גם פייסבוק (Facebook) עולה על הנתיב הזה עם תוכנת המסרים המידיים שלה פייסבוק מסנג'ר (Facebook Messenger) בגרסת האנדרואיד (Android) שלה.

בפרסום רשמי בבלוג של החברה היא מזמינה משתמשים המעוניינים בכך להצטרף למסלול הבטא כדי לשמש בוחנים של התכונות החדשות של האפליקציה לפני שהן משולבות בגרסה היציבה.

בפייסבוק טוענים ליותר ממליון משתמשים פעילים ב-150 מדינות, והסיבה לערוץ הבטא היא "שהיא תספק לנו מערכת אתראה מקדימה שתעזור לנו להבטיח שחוויית השימוש באפליקציה תהיה טובה יותר לכולם".

המהנדסים הראשיים של פייסבוק מסנג'ר מבקשים מכל המשתמשים בגרסת הבטא לעבוד עם האפליקציה כרגיל, אך להעביר דוחות מתאימים במקרה שהם נתקלים בבעיה או תקלה.

כל אחד יכול יכול להצטרף לערוץ ואת ההוראות המלאות תמצאו בסוף ההודעה הרשמית שאת הקישור אליו סיפקנו לעיל.

פייסבוק כבר מציעה למשתמשיה אפשרות להיות חלק מבודקי בטא גם לאפליקציית האנדרואיד ולאחרונה החלה להציע גם ערוץ אלפא למעוניינים לבחון  חידושים עוד לפני יציאתם.