פייסבוק (Facebook) שוב מבצעת שינויים. הפעם על הפרק יכולת למשתמשים לשלוט טוב יותר בהודעות שמופיעות בתזרים החדשות (News Feed) האישי שלהם.

החברה עדכנה באתר החדשות שלה על הוספת כלים שיאפשרו למשתמשי להשפיע יותר על מה שיוצג בפניהם, ובעיקר באפליקציות של החברה המיועדות לטלפונים החכמים. כחלק מהשינוי המרכזי, יוכל מעתה המשתמש להעלים או לשנות את תדירות הופעתם של פוסטים של חברים דפים או קבוצות שאינו רוצה לראות מעתה בפיד – או לפחות לראות הרבה פחות – כולל עד העלמת כל הפוסטים מאותו חבר, אך ללא הסרה מרשימת החברים, הקבוצות והדפים אחריהם עוקבים.

בתפריט ההגדרות של תזרים החדשות יוצגו יצרני החדשות המרכזיים מבין כל החברים, הדפים והקבוצות אחריהם עוקב המשתמש במהלך השבוע האחרון. בלחיצת כפתור לצד השם המתאים ניתן יהיה לקבוע שלא לעקוב יותר אחר חדשות שמגיעים מאותו מקור, ולחלופין לחזור ולעקוב, וזאת כאמור מבלי להשפיע על רשימת המקורות הכוללת.

בנוסף, בעת שנתקלים בתזרים החדשות בפוסט שלא מעוניינים בו במיוחד, לחיצה על החץ הקטן מעל הפוסט תציג את התפריט המוכר שכולל את האפשרות להסתיר את הפוסט מהתזרים. לחיצה על הסתרה תגרום להופעת אפשרות נוספת והיא צמצום מספר הפוסטים שיופיעו בתזרים מאותו מקור, עם אפשרות להפסיק לעקוב אחריו בכלל אם בוחרים בכך.

השינוי בשליטה בהגדרות תזרים החדשות התחיל להתבצע כבר בסוף השבוע באופן מתגלגל, והוא יגיע גם לגרסאות השולחניות של פייסבוק.

השתתף בכתיבת הידיעה: אריק שיינר