משתמשי קהילת הלהט"ב – ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנסג'נדרס, ישמחו לגלות ש'בפייסבוק' (Facebook) הם אינם עונים למגדר קבוע מראש כמו זכר או נקבה ומעתה הם יכולים לבחור מגדר מותאם אישית.

האפשרות החדשה הוכרזה בהודעה שהגיעה מקבוצת הגיוון הרשמית של פייסבוק, בה נכתב "…אנו מעוניינים שתרגישו בנוח להיות מי שאתם באמת, חלק חשוב מזה הוא ביטוי המגדר, בייחוד כאשר הוא משתרע מעבר להגדרה של זכר נקבה. מעתה אנו גאים להציע את אפשרות המגדר המותאם אישית על מנת לעזור לבטא את עצמכם בפייסבוק". כעת משתמשים ברשת החברתית של מארק צוקרברג שמרגישים שהם אינם עונים להגדות המגדר הרגילות יוכלו לבחור מגדר מותאם. בנוסף לכך, מאפשרת פייסבוק לבחור את האופן שבו נעשית פנייה לגולש כמו בין אם בלשון זכר, נקבה או ניטרלי.

בפייסבוק גם מבינים כי מגדר הוא נקודה רגישה ומאפשרים למשתמש לקבוע אילו קבוצות יחשפו למגדר המותאם אישית. האפשרות לקבוע מגדר מותאם אישית זמינה לאלו שמשתמשים בפייסבוק בשפת הממשק באנגלית ארצות-הברית.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • עידן מיכאל

  אני דווקה חושב שזה רעיון טוב בשביל פייסבוק מפני שזאת הרשת החברתית הכי גדולה בעולם וזה באמת יכול להיות רעיון טוב לפתח אותה גם לדברים אישיים ולעשות לזה קהילות בפייסבוק ושידעו מי אתה כאשר צופים בפרופיל שלך

 • שי

  אני מקווה שיש שם "חנן ענן" אחרת אני מתלונן.. לאן הגענו?!

 • דן

  אתה יכול לתת קישור או להסביר איך להגיע לזה? נראה לי יש שם דברים מצחיקים

 • התמני

  רק שכחתם לרשום שהוסיפו 50 מגדרים שונים שבאמת אין לי מושג מאיפה המציאו אותם…. אפילו ויקיפדיה לא הכירה את רובם….

  לאן האבולוציה מתקדמת? כנראה לעולם של חוסר זהות בכלל

  • יוסי כהן

   יש שם גם חייזר?