מכירים את המצב בו אתם זוכרים שנתקלתם בפוסט מסוים של חבר או מכר בפייסבוק (Facebook), אבל אתם לא ממש מצליחים למצוא אותו שוב? זוכרים שהדרך היחידה כמעט הייתה פשוט לגלול מטה עמודים אחרי עמודים עד שמוצאים את הפוסט המבוקש, אם בכלל?

עדכון חדש במנגנון החיפוש של פייסבוק אמור לשנות את זה. העדכון כעת מאפשר מציאת פוסטים בדיוק כמו שמוצאים דפים או קבוצות או כל דבר אחר.

התוצאות של החיפוש (Graph Search) יכללו כעת גם הצעות לפוסטים, במיוחד אם המשתמשים יודעים כיצד לחפש היטב. הווה אומר שהחיפוש מבוצע גם במלל של הפוסט עצמו, ולא רק בכותרות.

עם זאת, תכונת החיפוש החדשה לא תמצא עבורכם פוסטים שלא קראתם, או יכולתם לקרוא, מכיוון שהם לא הופיעו בתזרים ההודעות השוטף שלכם. זאת אומרת שלא תוכלו לראות פוסטים שלא שותפו עמכם או באופן ציבורי מלא על ידי בעליהם, בדיוק בהתאם לחוקי הפרטיות הנוכחיים של פייסבוק.

כמו כן העדכון מבוצע באופן מתגלגל למשתמשי iOS ושולחן העבודה בלבד בינתיים וככל הנראה הוא יסתיים עד סוף השבוע. משתמשי אנדרואיד (Android) עוד צריכים קצת לחכות. הודעה מתאימה תפורסם בנפרד.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.