בעקבות הסערה שהתעוררה ברשת בטענה כי פייסבוק (Facebook) מנצלת לרעה את הגישה למיקרופון במכשיר המשתמש ומצוטטת לשיחות, מגיבה הרשת החברתית וטוענת: "פייסבוק לא משתמשת במקירופון כדי ליידע מודעות או לשנות את מה שאתם רואים בפיד החדשות."

הסערה, נזכיר, החלה לפני ימים מספר בכך שקלי ברנס, פרופסור לתקשורת באוניברסיטת ארה"ב, טענה כי מיד לאחר שיחת הטלפון שביצעה ראתה ברשת החברתית פרסומות הקשורות בצורה כזו או אחרת לשיחתה. קלי גם הגדילה לעשות וביצעה מספר ניסויים ובדיקות לאחר מכן כדי לראות אם שמא מדובר בפרנויה מצידה, אך לטענתה התוצאות בכל הניסויים שביצעה היו זהות. בנוסף, מיד לאחר המקרה משתמשים אחרים טענו כי גם הם הבחינו בדבר אך לא ייחסו לכך חשיבות מיוחדת.

כעת, כאמור, משחררת הרשת החברתית הודעה רשמית וטוענת כי מעולם לא ביצעה שימוש לרעה בהרשאה למיקרופון שניתן לה על-ידי המשתמש בעת התקנת האפליקציה. "כל הפרסומות המבוססות בפייסבוק הן תוצאה של איסוף אלגוריתם של תחומי עניין ולייקים אותם ביצע המשתמש", כך אמרה פייסבוק. "השימוש במיקרופון נעשה בעת צילום וידאו ואפשרויות אופציונליות שהצגנו לפני כשנתיים כדי לכלול מוזיקה או אודיו בעדכוני סטטוס."

 

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Somebody

  וואלה!? אם זה ככה, איך תסבירו שיום אחד הופיעה לי פרסומת של המאכל שאני הכי אוהב, סושי, במבצע בסניף מתחרה לסושיה האהובה עלי ובדיוק במקום שבו אני גר? איך זה הגיוני אם הם לא האזינו לי? אני לא עוקב ולא עשיתי לייק לשום תמונה מיוחדת של סושי!

  • שלומי

   חיפשת "סושי" באינטרנט

   • Somebody

    לא חיפשתי. אני יודע טוב מאוד איפה אני אוכל. גם אם כן, מאיפה אינסטגרם יודעת מה חיפשתי? אין לי פייסבוק או

    • רפי

     היית בסושיה, הם כן עוקבים אחרי מיקום.
     גם יתכן שחברת הויזה שלך מוכרת את המידע.
     אני עדיין מאמין שהם מצוטטים לרמקול. אם לא הם מישוה אחר שמוכר להם מידע. קרה גם לי כמה הפעמים.

     • Somebody

      נכון, הייתי בסושיה. ייתכן שחברת הויזה מוכרת מידע לגבי אבל זה פחות סביר כי לא אמורה להיות לאינסטגרם שום גישה חוקית לזה. וכמובן, האזנה נראית סבירה לא פחות, במיוחד לאור ה"תחקירים" האחרונים.

 • Maor Bar

  עוד סיבה למה לא להתקין את האפליקציה המזוויעה שלהם.

 • Armpit Warrior

  כן אה… בגלל זה פייסבוק התחילה להכריח אותנו להשתמש באפליקציה של המסנג'ר במקום האפשרות להשתמש בגרסא הוובית של האתר כמו שהיה אפשר עד עכשיו.

  • Yossi Cohen

   למסנג'ר יש 0 הרשאות… הוא מעולם לא ביקש אותן בלי סיבה(לא ביצעתי שיחה קולית אז הוא לא ביקש אף פעם הרשאה למיקרופון).
   האפליקציה של פייסבוק דבילית וחסרת תועלת (שלא לדבר על טחינת הסוללה שלה)