פייסבוק שלחה הזמנה לאירוע עיתונאים בו היא מבטיחה לחשוף את “מסך הבית החדש של האנדרואיד”, מה שבאופן טבעי מצית שוב את השמועות על הפייסבוק-פון (Facebook Phone), שמועות שהולכות איתנו כבר מספר שנים ולמרות שמארק צוקרברג בעצמו הכחיש את הדברים, ברשת מסרבים כנראה להאמין.

האירוע יתקיים ביום חמישי הבא, והספקולציות הן רבות, במיוחד לאחר ש-9to5 פרסמו אמש כי HTC היא זו שתייצר לפייסבוק את המכשיר אשר יתמקד בעיצוב ממשק המשתמש והשימושיות מאשר ביכולות החומרה וישלב את הפייסבוק כחלק אינטגרטיבי בכל חלקי המערכת. הרעיון שפייסבוק היא זו שתעצב ותפתח את מערכת ההפעלה המיועדת לחומרה ש-HTC תייצר ותבוסס על אנדרואיד אך עם שינויים רבים מאשר התאמות קטנות ותוספות לממשק הסנס, כך מכונה הפרויקט “Facebook Home” וזה הקשר לכתוב בהזמנה. החברות עם HTC החלה עוד עם מכשירי ה-Salsa ו-Chacha אשר הוכרזו לפני מעט יותר משנתיים והציגו ממשק מותאם קלות וכפתור שיתוף מהיר בתחתית המכשיר.

ברשת אגב גם מסתובב גם מפרט המכשיר המיועד כביכול, אשר יבוסס על מעבד כפול ליבה Snapdragon 1.5GHz, זיכרון 1 ג’יגה ראם ו-16 ג’יגה אחסון, מסך 4.3 אינצ’ 720p ומצלמה 5 מגה פיקסל.

מצד שני, אם חושבים על זה ייתכן כי פייסבוק רק תחשוף ווידג’ט עשיר למסך הבית, כזה שיתפוס חלק נכבד מהמסך ויאפשר פעולות שונות כמו להתעדכן בפיד החדשות, לכתוב סטטוסים, גישה ליישומי פייסבוק ועוד, כך שאולי כדאי להנמיך ציפיות.