פייסבוק מסנג'ר

פייסבוק (Facebook) עולה לכותרות יותר ויותר ולא בהיבט חיובי: החברה השיקה בשבוע שעבר תוספת לאפליקציית המסנג’ר שלה באנדרואיד, התומכת בשליחת הודעות SMS. אפשרות חביבה כשלעצמה המשדרגת את הממשק המיושן למשהו חדיש ורענן עם פיצ’רים נוספים. אולם ייתכן, כי היא הדרך שבה בחרה ליידע את המשתמש על כך – מפרה את תנאי השימוש של גוגל.

אם גם אתם קיבלתם את העדכון האחרון של המסנג’ר באנדרואיד, ייתכן כי לא שמתם לב איך בזריזות פייסבוק הצליחה להחליף את אפליקציית ההודעות המסורתית והמובנית בזו שלה. לאחר ההתקנה, המסנג’ר מציגה את התוספת החדשה – האפשרות לשלוח הודעות SMS באמצעותה, ובחלק התחתון כפתור OK גדול ומתחת ובקטן גישה להגדרות, אך ללא כל כפתור No לביטול. כך סביר כי רוב המשתמשים שעדכנו את המסנג’ר, לחצו על OK בלית ברירה ולא ממש הבינו כי הראשים הקופצים אלו למעשה הודעות SMS רגילות ולא צ’אט בפייסבוק.

גם אנחנו ראינו זאת והופתענו, כך שכדי לבטל זאת נדרשנו ללחוץ על כפתור Settings באופן מיידי ולא – לחפש את ההגדרה בתוך הגדרות הכלליות במכשיר. ב-Engadge מציינים כי ייתכן ומדובר בהפרה של מדיניות המפתחים של חנות האנדרואיד, בכך שפייסבוק לא מאפשרת למשתמש לבחור האם הוא מעוניין בשימוש של המסנג’ר לקבלת SMS. אנחנו ממתינים לתגובה שלהם ונעדכן.