לצ'וטט גם בלי חשבון Facebook

יממה לאחר השמועות אודות רכישת יישום המסרים המיידים, ווטסאפ (Whatsapp), פייסבוק משחררת עדכון ליישום הפייסבוק מסנג'ר (Facebook Messenger) עבור משתמשי האנדרואיד ומעתה היישום "מתנהג" קצת יותר כמו ווטסאפ ולא דורש כניסה באמצעות חשבון פייסבוק אלא זיהוי באמצעות מספר הטלפון בלבד.

קצת יותר כמו Whatsapp
על-פי All Thing D למרות הכל נראה כי השמועה אודות רכישת ווטסאפ על-ידי פייסבוק לא נכונה, אם כי הרשת החברתית כן "שמה עין" על היישום אך רכישה כרגע לא מתקרבת. בעיתוי מעט תמוהה, שלא להגיד חשוד, הרשת החברתית השיקה עדכון לגרסאת הפייסבוק מסנג'ר עבור משתמשי האנדרואיד וכעת היישום לא דורש חשבון פייסבוק על-מנת לצ'וטט אלא, בדומה לווטסאפ, מבצע זיהוי באמצעות מספר הטלפון וסורק את רשימת אנשי הקשר ומזהה אלו מהם משתמשים ביישום. עבור מכשירי אנדרואיד מסויימים מאפשר היישום גם שליחה של הודעות טקסט עבור נמענים להם אין את היישום – בניסיון להפוך ליישום ההודעות לכל דבר ולא רק על-מנת להעביר הודעות פייסבוק.

העדכון באופן לא מפתיע יהיה זמין תחילה במדינות: אוסטרליה, אינדונזיה, הודו, וונצואלה ודרום אפריקה – מדינות בהם אחוז החדירה של יישומי מסרים מיידים מבוססי רשת כמו ווטסאפ נמצאת בעלייה. מהחברה מוסרים כי העדכון יהיה זמין בקרוב גם בשאר העולם וגם עבור משתמשי iOS, אך לא נמסר לוח-זמנים. מעניין אם העדכון בא על-מנת להחליש את כוחה של ווטסאפ ולהוריד את מחיר הרכישה או שמא סתם מדובר בצירוף מקרים. (תודה לגולש אביעזר)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.