פייסבוק (Facebook) ממשיכה לנסות להפוך לחברה היחידה שאתם משתמשים בה לצורכי תקשורת עם אנשים: הרשת החברתיות הודיעה כי במהלך 24 השעות הקרובות תיפתח באפליקציית המסנג'ר שלה האופציה לערוך שיחות טלפון קבוצתיות רבות משתמשים דרך חיבור האינטרנט.

באמצעות האפליקציה ניתן ללחוץ על אייקון הטלפון, ואז לבחור את כל המשתמשים שברצונכם לכלול בשיחה, והם יקבלו צלצול במקביל. אם מישהו מחברכם פספס את השיחה, הוא יכול להצטרף אליה בכל שלב כל עוד היא עדיין מתקיימת, על ידי הקשה על סמל הטלפון בצ'אט שייפתח. בכל רגע נתון בשיחה ניתן לראות מי נוכח בה, ולשלוח התראות לאנשים שהוזמנו ועדיין לא הצטרפו. מספר המשתתפים בשיחה לפי פייסבוק מוגבל ל-50 חברים.

השיחה למעשה מועברת על ידי פרוטוקול VoIP שמאפשר העברת אותות קוליים דרך חיבור האינטרנט הסלולרי או הרשת האלחוטית. מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג טוען כי כיום כ-10 אחוז מכל השיחות הקוליות ברשת האינטרנט מתבצעות באמצעות פייסבוק, וההערכה היא שבקרוב מאוד תציע החברה גם צ'אטים קבוצתיים בווידאו.

אחד היתרונות הגדולים בשיחות באמצעות המסנג'ר היא העובדה שניתן לחסום בקלות אנשים שאינכם מעוניינים שייצרו אתכם קשר, ופייסבוק אף מפעילה מערכות מתוחכמות לגילוי ספאם כדי למנוע מאנשים להטריד אתכם.