פייסבוק (Facebook) הודיעה על עדכון חדש לאפליקציית המסנג’ר (Messenger) שלה המשפרת משמעותית את כל נושא שיתוף המיקום עם חברים.

אם עד כה, המיקום שלנו הוצג במהלך הצא’ט כאזור מסוים או שם העיר, כעת בממשק החדש, באם נבחר לשתף, יוצג מיקומנו על גבי המפה באופן מדויק. העדכון מסיר למעשה את כפתור שיתוף המיקום ובמקום זאת נצטרך ללחוץ על כפתור שלוש הנקודות ומשם לבחור בשיתוף מיקום, אשר יאתר מיקומנו בסיוע של ה-GPS שבמכשיר החכם ויציג זאת בנקודה אדומה על גבי המפה.

כך לדוגמה, אם קבענו עם חברים במקום מסוים, נוכל, במקום לנסות ולתשאל אחד את השני “היכן אתם?”, פשוט לשלוח את המיקום המדויק ולאתר אחד את השני בקלות. בנוסף נוכל לחפש סביב מקומות עניין כמו מסעדות, בתי קפה ועוד.

החשיבות למהלך בצד המשתמשים, הוא כי מעתה, שיתוף המיקום לא נעשה באופן אוטומטי כפי שהיה עד כה, וכי האפליקציה תשתף את המיקום או תנסה לאתר את מיקומנו ברקע בלי ידיעתנו רק אם אכן התכוונו לכך.

העדכון יופץ בהדרגה לכלל המשתמשים בכל הפלטפורמות.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.