אפליקציית המסנג’ר של פייסבוק (Facebook) היא מבין הנפוצות ביותר בעולם, אחרי וואטסאפ (Whatsapp) ואם זה לא מספיק, היא רוצה להשתלט לכם על ה-SMS במכשירי האנדרואיד.

החברה הודיעה כי היא תשחרר עדכון שיאפשר למשתמשים להחליף את יישום ההודעות המובנה במכשיר בזה של מסנג’ר, כך שאת ההודעות SMS המתקבלות או הנשלחות ניתן יהיה לכתוב ולנהל דרך תוכנת המסרים. ברשימת אנשי הקשר נוכל לראות באופן משולב את החברים שלנו בפייסבוק לצד אנשי הקשר שאנו מתכתבים איתם ב-SMS והשוני יהיה בצבע, כך שהודעת מסנג’ר תהיה בצבע כחול ו-SMS בצבע סגול. בדומה ל-iMessage של אפל (Apple) המציג הודעות SMS בירוק והודעות iMessege בכחול.

SMS שמח

ההבדל העיקרי בשימוש דרך המסנג’ר לבעלי האנדרואיד היא תוספת חביבה שתאפשר למשתמשים לצרף סטיקרים, קליפים, שליחת מיקום והודעות קוליות דרך SMS, זאת גם אם לצד השני לא מותקנת התוכנה. המקבלים יוכלו לצפות בהודעות מעושרות, לפתוח אותן ולהעביר,  אבל לא יוכלו לשלוח כאלה אם אין להם את המסנג’ר מותקנת במכשיר.

כך מקווים בפייסבוק כי הדבר יעודד משתמשים להתקין את המסנג’ר ולהחליף באמצעותה את יישום ההודעות המובנה. בנוסף, גם הראשים הצפים (Chat Heads) פועלים כאן, כך שזו יכולה להיות אפשרות נוחה ומשופרת מאוד לשימוש ב-SMS המיושן.

דיוויד מרכוס (David Marcus), מנהל הפעילות של מסנג’ר אמר ל-TechCrunch כי הודעות ה-SMS לא עוברות בשרתי החברה בשימוש בפיצ’רים הללו, כך שאלו אינן מגובות ברשת ולא יכולות לעבור איתנו ממכשיר למכשיר. עוד הוא אמר כי העדכון מופץ בהדרגה בכל העולם.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • harelp

  רעיון טוב מאוד עבורי.
  אני אתנייד חודש הבא להוט מובייל ואז לא יהיה בעיות אם חיובים "לא רצויים" אצל פלאפון.

  הבעיה היא : כל מקומות העבודה בארץ משתמשים בוואטקראפ .
  לא לכולם יש הרבה משתמשים

 • tamir

  מה שמעצבן שהאותיות במסנג'ר קטנות.ולא ניתן להתאים את הגודל כמו במאקו למשל

 • Tron

  מחקתי ולעולם לא חוזר

 • pizzaboy

  אני שונא את פייסבוק.

 • עזרא

  כבר היתה בעבר את האפשרות ל sms והורידו אותה. לא סגורים על על עצמם. אני סיימתי עם האפליקציות זבל שלהם

 • ofek

  נשמע לא רע!