אפליקציית המסנג’ר של פייסבוק (Facebook) היא מבין הנפוצות ביותר בעולם, אחרי וואטסאפ (Whatsapp) ואם זה לא מספיק, היא רוצה להשתלט לכם על ה-SMS במכשירי האנדרואיד.

החברה הודיעה כי היא תשחרר עדכון שיאפשר למשתמשים להחליף את יישום ההודעות המובנה במכשיר בזה של מסנג’ר, כך שאת ההודעות SMS המתקבלות או הנשלחות ניתן יהיה לכתוב ולנהל דרך תוכנת המסרים. ברשימת אנשי הקשר נוכל לראות באופן משולב את החברים שלנו בפייסבוק לצד אנשי הקשר שאנו מתכתבים איתם ב-SMS והשוני יהיה בצבע, כך שהודעת מסנג’ר תהיה בצבע כחול ו-SMS בצבע סגול. בדומה ל-iMessage של אפל (Apple) המציג הודעות SMS בירוק והודעות iMessege בכחול.

SMS שמח

ההבדל העיקרי בשימוש דרך המסנג’ר לבעלי האנדרואיד היא תוספת חביבה שתאפשר למשתמשים לצרף סטיקרים, קליפים, שליחת מיקום והודעות קוליות דרך SMS, זאת גם אם לצד השני לא מותקנת התוכנה. המקבלים יוכלו לצפות בהודעות מעושרות, לפתוח אותן ולהעביר,  אבל לא יוכלו לשלוח כאלה אם אין להם את המסנג’ר מותקנת במכשיר.

כך מקווים בפייסבוק כי הדבר יעודד משתמשים להתקין את המסנג’ר ולהחליף באמצעותה את יישום ההודעות המובנה. בנוסף, גם הראשים הצפים (Chat Heads) פועלים כאן, כך שזו יכולה להיות אפשרות נוחה ומשופרת מאוד לשימוש ב-SMS המיושן.

דיוויד מרכוס (David Marcus), מנהל הפעילות של מסנג’ר אמר ל-TechCrunch כי הודעות ה-SMS לא עוברות בשרתי החברה בשימוש בפיצ’רים הללו, כך שאלו אינן מגובות ברשת ולא יכולות לעבור איתנו ממכשיר למכשיר. עוד הוא אמר כי העדכון מופץ בהדרגה בכל העולם.