בסוף יוני האחרון החליטו בפייסבוק לגייס את משתמשי האנדרואיד כדי שיוכלו לנסות את האפליקציה שלהם לפני כולם בתור "בודקי בטא", על מנת לשפר את האפליקציה ולאתר באגים ובעיות, ככל הנראה כתוצאה מהכישלון החרוץ של "Facebook Home" ומהביקורות הקשות על אפליקציית הפייסבוק לאנדרואיד לאורך השנים. פייסבוק אפשרה למשתמשים לקבל את הפיצ'רים הכי חדשים אשר אמורים להגיע בעדכון הבא לפני שאר המשתמשים.  בתמורה לכך , פייסבוק תקבל ממשתמשי הבטא ביקורת על האפליקציה, ודיווחים על הבעיות הקיימות בה.

כעת, שלושה חודשים אחרי, פייסבוק לוקחת צעד אחד קדימה ומכריזה על "תוכנית אלפא" ומציעה בתוכנית זו לקבל את השיפורים החדשים שמתווספים לאפליקציה עוד לפני גרסת הבטא. המשתמשים אשר ירשמו לתוכנית, יקבלו את העדכונים החדשים עוד לפני שהם יגיעו לבודקי שלב הבטא וייחשפו לחידושים נוספים בשלב המוקדם מאוד של התהליך.

זהירות: באגים רבים
כריסטיאן לג'ינטו, אחד ממפתחי האפליקציה לאנדוראיד של פייסבוק אמר בקשר לתוכנית אלפא "לא לבעלי לב חלש". בדבריו התכוון לג'ינטו להבהיר שתוכנית זו, מעבר לפיצ'רים הכי חדשים, תביא עימה גם פיצ'רים שבאים והולכים, קריסות רבות ושינויי עיצוב תכופים. אך במידה ואין לכם בעיה עם הדברים הללו, אתם מוזמנים להירשם לתוכנית.  כדי לעשות זאת, יש להצטרף לקבוצת "Facebook for Android Alpha Testers" בגוגל+ (כמה אירוני), לאפשר הורדת עדכוני אלפא על ידי לחיצת "Become a Tester" בעמוד האפליקציה בחנות, ולהוריד את האפליקציה בגרסת האלפא.

בפייסבוק אומרים כי הם ישחררו עדכונים מספר פעמים בשבוע, לכן מומלץ כי האפליקציה תתעדכן באופן אוטומטי, וכמובן, מי שנרשם לתוכנית גם נדרש לדווח על בעיות על ידי שליחת פידבקים לפייסבוק דרך האפליקציה.